- Obecnie brak na stanie
Dzieje Somin - opowieść z pogranicza
O Sominach opowiada niedawno wydana przez Wydawnictwo Nowator w Kartuzach książka Wiktora Schroedera "Dzieje Somin: opowieść z pogranicza" .
Autor jest mieszkańcem Studzienic i znanym pszczelarzem. Książka jest jego pierwszą pozycją odnoszącą się do miejscowości gminy Studzienice.
Poprzednie : Pradzieje Garczyna z 2007 r. , Gród Garczyn (2008 ) , Kasztelania ( 2010) przybliżały miejscowość z gminy Liniewo w powiecie kościerskim. Jego szerzej znaną pracą jest wydana w 2014 r. pozycja "Najpiękniejszy Dywan na świecie" traktująca o Dywanie gm. Dziemiany, która potwierdza, iż Wiktor Schroeder jest autorem rzetelnym i dociekliwym, z fantastyczną precyzją odkrywającym liczne nieznane dotąd fakty i tajemnice. Takie też są " Dzieje Somin..."
Autor dzięki doskonałej znajomości języka niemieckiego dotarł do licznych nieznanych dotychczas dokumentów. Przewertował polskie zbiory archiwalne, wysłuchał wiele relacji, prześledził dotychczasowe publikacje, w których pojawiają się Sominy. Powstała książka niepowtarzalna będąca źródłem wiedzy o tej cząstce powiatu bytowskiego. Dla pasjonatów Straży Granicznej doskonale oddaje atmosferę polsko - niemieckiego pogranicza odcinka będącego w zakresie służbowej odpowiedzialności dwóch polskich placówek SG Dywan i Skoszewo.
Indeks : 056 9788396499400
Opis:
- Format:
- 17x24cm
- Język:
- polski
- Liczba stron:
- 648
- Oprawa:
- twarda
- Wydawca:
- Nowator Papier i Poligrafia Sp. z o.o
- Miejsce i rok wydania:
- Kartuzy 2022
Specyficzne kody :
Zobacz także
-
Szkice z kaszubszczyzny. Dzieje badań. Dzieje...Cena 23,81 zł
-
Bycio herbu KasztanCena 19,05 zł
-
Bytowskie szlaki / Bytów BywaysCena 47,62 zł
-
Bytów - czas transformacji. Okiem Kazimierza...Cena 76,19 zł
Produkty w tej samej kategorii:
Księga pamiątkowa 100-lecia zaślubin Polski z morzem 1920–2020 to piękny historyczny album z bogatą ikonografią i wieloma interesującymi fotografiami archiwalnymi. Początkowo zabiera czytelników do międzywojennej Polski. Autorzy przedstawiają przejęcie Pomorza i marsz nad Bałtyk, a uczestnicy zaślubin dokonanych przez generała Józefa Hallera 10 lutego 1920 roku w Pucku opisują je z perspektywy świadków. Księga zawiera wspomnienia m.in. dowódcy Frontu Pomorskiego, przedstawicieli jego sztabu, członków delegacji rządowej, kaszubskich działaczy społecznych i politycznych, pisarzy, dziennikarzy, publicystów.
Kolejne studia poświęcone założonemu problemowi kaszubskiej tożsamości i jej przemianom.
Autobiografia rzeźbiarza Edwarda Jastrzębskiego.
Jego twórczość obejmuje dzieła sakralne i ludowe. Słynie z pięknie wykonanych rzeźb ptaków.
Monografia Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego przedstawiająca wkład tej organizacji w powojenną kulturę, życie społeczne i polityczne Kaszub oraz Pomorza.