• Obecnie brak na stanie

Dzieje Somin - opowieść z pogranicza

95,00 zł
Brutto
Cena nie uległa zmianie

O Sominach opowiada niedawno wydana przez Wydawnictwo Nowator w Kartuzach książka Wiktora Schroedera "Dzieje Somin: opowieść z pogranicza" .

Ilość
Obecnie brak na stanie

Autor jest mieszkańcem Studzienic i znanym pszczelarzem. Książka jest jego pierwszą  pozycją odnoszącą się do miejscowości gminy Studzienice. 
Poprzednie : Pradzieje Garczyna z 2007 r. , Gród Garczyn (2008 ) , Kasztelania ( 2010) przybliżały miejscowość z gminy Liniewo w powiecie kościerskim. Jego szerzej znaną pracą jest wydana w 2014 r. pozycja "Najpiękniejszy Dywan na świecie" traktująca o Dywanie gm. Dziemiany, która potwierdza, iż Wiktor Schroeder jest  autorem rzetelnym i dociekliwym, z fantastyczną precyzją odkrywającym liczne nieznane dotąd fakty i tajemnice. Takie też są " Dzieje Somin..."

Autor dzięki doskonałej znajomości języka niemieckiego dotarł do licznych nieznanych dotychczas dokumentów. Przewertował polskie zbiory archiwalne, wysłuchał wiele relacji, prześledził dotychczasowe publikacje, w których pojawiają się Sominy. Powstała książka niepowtarzalna będąca źródłem wiedzy o tej cząstce powiatu bytowskiego. Dla pasjonatów Straży Granicznej doskonale oddaje atmosferę polsko - niemieckiego pogranicza odcinka będącego w zakresie służbowej odpowiedzialności dwóch polskich placówek SG  Dywan i Skoszewo.

Indeks : 056 9788396499400

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
polski
Liczba stron:
648
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Nowator Papier i Poligrafia Sp. z o.o
Miejsce i rok wydania:
Kartuzy 2022

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Stefan Ramułt i jego prace
  • Wyprzedaż!
  • -80%
  • Obecnie brak na stanie
Stefan Ramułt i jego prace

Ten zasłużony dla Kaszub i Pomorza naukowiec spoczywa wraz z żoną, Marią na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. 

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 10,00 zł -80% Cena 2,00 zł
Trudna droga do wolności : Czersk i ziemia...
  • Obecnie brak na stanie
Trudna droga do wolności : Czersk i ziemia...

„Opowiadamy m.in. o wydarzeniach w Czersku w dzień Trzech Króli 1919 roku. Jest tam też rozdział o braciach Gnacińskich, który to temat wywołał ostatnio tyle polemik w mieście. Jest też rozdział o poruczniku Rossbachu, znanym polakożercy, która to postać wpisuje się doskonale w atmosferę tamtych dni. Wszystko oparte na badaniach historycznych zgodnych z przyjętą metodologią naukową, w odróżnieniu od często emocjonalnych wspomnień z trzeciej ręki. Czersk zasługiwał na takie opracowanie od dawna, a mam nadzieję, że na tym jednym się nie skończy” – pisze do redakcji Jerzy Łukaszewski.

Cena 10,00 zł
Antoni Abraham (1869-1923). Zarys biografii

Antoni Abraham (1869-1923), zapisany jest w naszych dziejach, głównie epoki zaborów, jako „Apostoł narodowej sprawy” i „Trybun Kaszubów”, a także „Król Kaszubów”. Funkcjonuje również w legendach, z których najważniejsza dotyczy jego udziału w delegacji Kaszubów na Kongres Wersalski w Paryżu, gdzie decydowano o przyszłości Kaszub po I wojnie światowej. Niemniej, choć jest on postacią najbardziej znaną i upamiętnioną przez ziomków, a i rodaków, pamięć o nim w kolejnych pokoleniach jakby ginie. W działalności na rzecz upamiętnienia – przeciw niepamięci – olbrzymi udział ma Teresa Hoppe, m.in. spiritus movens budowy pomnika Antoniego Abrahama na Placu Kaszubskim w Gdyni i autorka książki, prezentującej aktualną wiedzę i tradycję dotyczącą życia i dokonań jej bohatera.

Józef Borzyszkowski

Cena 59,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio