• Nowy
  • Obecnie brak na stanie

Dzieje Somin - opowieść z pogranicza

95,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

O Sominach opowiada niedawno wydana przez Wydawnictwo Nowator w Kartuzach książka Wiktora Schroedera "Dzieje Somin: opowieść z pogranicza" .

Ilość
Obecnie brak na stanie

Autor jest mieszkańcem Studzienic i znanym pszczelarzem. Książka jest jego pierwszą  pozycją odnoszącą się do miejscowości gminy Studzienice. 
Poprzednie : Pradzieje Garczyna z 2007 r. , Gród Garczyn (2008 ) , Kasztelania ( 2010) przybliżały miejscowość z gminy Liniewo w powiecie kościerskim. Jego szerzej znaną pracą jest wydana w 2014 r. pozycja "Najpiękniejszy Dywan na świecie" traktująca o Dywanie gm. Dziemiany, która potwierdza, iż Wiktor Schroeder jest  autorem rzetelnym i dociekliwym, z fantastyczną precyzją odkrywającym liczne nieznane dotąd fakty i tajemnice. Takie też są " Dzieje Somin..."

Autor dzięki doskonałej znajomości języka niemieckiego dotarł do licznych nieznanych dotychczas dokumentów. Przewertował polskie zbiory archiwalne, wysłuchał wiele relacji, prześledził dotychczasowe publikacje, w których pojawiają się Sominy. Powstała książka niepowtarzalna będąca źródłem wiedzy o tej cząstce powiatu bytowskiego. Dla pasjonatów Straży Granicznej doskonale oddaje atmosferę polsko - niemieckiego pogranicza odcinka będącego w zakresie służbowej odpowiedzialności dwóch polskich placówek SG  Dywan i Skoszewo.

Indeks : 056 9788396499400

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
polski
Liczba stron:
648
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Nowator Papier i Poligrafia Sp. z o.o
Miejsce i rok wydania:
Kartuzy 2022

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Śladami Marszu Śmierci więźniów KL Stutthof

Przewodnik powstał z myślą o tych, którzy pragną stanąć przy mogiłach w większości nieznanych z imienia i nazwiska ofiar, złożyć wiązankę kwiatów czy zapalić znicz, a także o osobach, stowarzyszeniach, instytucjach i samorządach, które włączają się w utrwalanie pamięci o męczennikach Marszu Śmierci. 

Cena 29,90 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio