Bycio herbu Kasztan
Drogie dzieci,
czy znacie tajemniczych mieszkańców bytowskiego zamku? A może chcielibyście poznać niezwykłą historię pojawienia się zagadkowych przybyszy? Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie to opowiadanie.
Książka została napisana w języku kaszubskim, ponieważ zależy nam, abyście mieli żywy kontakt z tym pięknym językiem i kulturą naszego regionu. Tekst w języku polskim zapisany mniejszą czcionką na każdej stronie, tak aby nie odrywać wzroku od czytanego opowiadania, ma ułatwić zrozumienie tekstu. Pomocny może okazać się także słowniczek. Kolorowe ilustracje są przemyślane, opracowane tak, by zaciekawić Was rozwojem wydarzeń, abyście w końcu mogli poznać tajemnicze postaci,W ślad za pojawieniem się bajkowej postaci, opiekuna bytowskiej warowni, powstała maskotka o wdzięcznym imieniu Bycio. To puchaty i mięciutki miś, którego na pewno pokochacie! Łagodność, opiekuńczość i mądrość Bycia sprawi, że zapragniecie razem z nim poznawać historię i tradycję naszego miasta i okolic. Wierzymy, że razem przeżyjecie niezapomniane chwile, a Bycio już na zawsze pozostanie w Waszych dziecięcych serduszkach.
Zobacz także
-
Bycio herbu Kasztan. Na zamku w Bytowie. Bëtk...Cena 19,05 zł
-
Bycio Herbu Kasztan na Gochach / Bëtk na...Cena 19,05 zł
-
Bycio herbu Kasztan. W StudzienicachCena 19,05 zł
-
Bycio Herbu Kasztan. W błękitnej krainie / Bëtk...Cena 19,05 zł
-
Bycio herbu Kasztan. U Wojsława / Kòl Wòjsława...Cena 19,05 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Pierwsze tłumaczenie na język kaszubski światowego klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz niestarzejącego się bestsellera
W książeczce znajdziecie podstawowe informacje o kilkunastu bohaterkach i bohaterach kaszubskich książek dla dzieci (oraz o Remusie, który według nas też może być interesującą postacią dla najmłodszych czytelników). Możecie się dowiedzieć m.in., jak wyglądają, co lubią i jak się ubierają, a przy okazji poznacie kaszubskie słowa, wyrażenia i zwroty.
Niewielki słowniczek polsko-kaszubski, opracowany zgodnie ze współcześnie obowiązującymi zasadami pisowni kaszubskiej, zawierający około 700 słów oraz podstawowe zwroty w jęz. kaszubskim.
II wydanie 35 najpiękniejszych legend ziemi kartuskiej, ilustrowanych grafikami. Pochodzą z niemieckojęzycznego zbioru Paul Behrenda. Ich wyboru, tłumaczenia i opracowania wraz z komentarzami dokonał autor.
Produkty w tej samej kategorii:
Tomek, główny bohater opowieści o Zajęczym Wzgórzu żyje w Polsce w połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, czyli w okolicach roku 1985. Polską rządziła wówczas partia i rząd, o których dziś często się mówi, że były to władze „komunistyczne”.
Ùcz sã jãzëka z kaszëbsczima nótama (Ucz się języka z kaszubskimi nutami)to najnowsza publikacja edukacyjna Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Autorzy - Aleksandra i Dariusz Majkowscy - zapraszają czytelników tych małych i tych dużych do wspólnej zabawy i nauki, do wspólnego wędrowania po Kaszubach.
Książka Nie zaklinaj - sprawdzić się może. Legendy i opowieści Kociewia jest wynikiem rzetelnych i z pasją prowadzonych badań terenowych nauczyciela Józefa Ceynowy (1905-1991), rodem z Połczyna w powiecie puckim, dobrze znanego nie tylko na Kaszubach, ale i w innych częściach Pomorza.