• -20,00 zł
  • Pro Memoria. Wincenty Mazurkiewicz

Pro memoria Wincenty Mazurkiewicz

Cena nie uległa zmianie
30,00 zł
10,00 zł Zniżka 20,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

redakcja: Józef Borzyszkowski

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Publikacja przybliża osobę Wincentego Mazurkiewicza - nauczyciela i społecznika, silnie związanego z regionem Borów Tucholskich. Na tą obszerną monografię składają się między innymi życiorys bohatera tomu, wspomnienia bliskich mu osób, wypowiedzi słane do redakcji Tygodnika Powszechnego i innych czasopism, artykuły oraz diariusz - unikalny dokument zawierający obraz jego postaci i osobowości oraz świata, w którym żył i spraw interesujących go na co dzień.

Indeks : 145 978-83-89079-94-7

Opis:

Format:
14x20cm
Język:
polski
Liczba stron:
592
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2008

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Duńczyk z Polską w sercu. Saga o Jørgenie...

"Wiemy, że każdy człowiek ma swoją historię i swoją tajemnicę. Lepiej mogłem zrozumieć późniejsze wspomnienia bohatera niniejszej opowieści - Jørgena Mogensena. On, który wracał z niemieckiego obozu koncentracyjnego przez Londyn, spontanicznie dołączył do marszu protestacyjnego polskiej emigracji wojennej...

Cena 25,00 zł

Detal i panorama - o twórczości kaszubskiej...

Stanisław Pestka, poeta, pisarz, publicysta, działacz zrzeszeniowy, krzewiciel dumy kaszubskiej. Twórczość jego uważana jest za wymagającą, intelektualną, intertekstualną i... zwyczajnie trudną. Przyczyn niekiedy upatrywano w kaszubszczyzna, jaką posługuje się liryk znad Zbrzycy, a która jest atutem jego twórczości – potrafi z równym kunsztem opisać urodę rodzimego krajobrazu, powiązać historię z mitem, wiarę chrześcijańską z wierzeniami dawnych Słowian i kulturą antyczną, a opisywaną dramaturgię zamachu z 11 września 2001 r. przełamywać obrazami powstawania Nowego Jorku na wydartej Indianom wyspie i wspomnieniami z życia osobistego.

Cena 84,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio