
Kaszëbsczi Òdkriwca. Podręcznik do klasy 4...
Najnowszy podręcznik do nauki języka kaszubskiego przeznaczony dla klasy 4. Podręcznik z płytą CD.
„Poczet pisarzy kaszubskich” autorstwa Stanisław Janke (autor biogramów) i Maciej Tamkun (malarz 42 portretów pisarzy, ujętych w opracowaniu) to swoiste kompendium wiedzy o poetach, pisarzach i dramaturgach, którzy tworzyli, bądź tworzą w języku kaszubskim.
Jak pisze autor Stanisław Janke… ”Poczet pisarzy kaszubskich„ jest prezentacją życia i dorobku czterdziestu dwóch uznanych twórców literatury kaszubskiej-od Floriana Ceynowy (debiut literacki w 1843 dwoma tekstami etnograficznymi w piśmie Jutrzenka”) po Piotra Dziekanowskiego (debiut w 2008 roku). Każdy z autorów występujących w tej publikacji wydał co najmniej jedną książkę napisaną w całości w oryginalnym języku ojczystym”….
Indeks : 333 978-83-89692-67-2
Opis:
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Najnowszy podręcznik do nauki języka kaszubskiego przeznaczony dla klasy 4. Podręcznik z płytą CD.
Rozmiar 97 cm x 70 cm
Plansza z tradycyjną pieśnią kaszubską - jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów folkloru kaszubskiego.
Plansza ma uchwyt do powieszenia.
Zwierzęta na zaklętej stegnie / Zwierzãta na zaklãti stegnie
2Kaszubski śpiewnik szkolny to trzeci z serii śpiewników prezentujących tradycyjne i współczesne pieśni z Kaszub.
„Opowiadamy m.in. o wydarzeniach w Czersku w dzień Trzech Króli 1919 roku. Jest tam też rozdział o braciach Gnacińskich, który to temat wywołał ostatnio tyle polemik w mieście. Jest też rozdział o poruczniku Rossbachu, znanym polakożercy, która to postać wpisuje się doskonale w atmosferę tamtych dni. Wszystko oparte na badaniach historycznych zgodnych z przyjętą metodologią naukową, w odróżnieniu od często emocjonalnych wspomnień z trzeciej ręki. Czersk zasługiwał na takie opracowanie od dawna, a mam nadzieję, że na tym jednym się nie skończy” – pisze do redakcji Jerzy Łukaszewski.
Egzemplarze z uszkodzeniami. Materiały pokonferencyjne z III Konferencji Słowińców w Łebie w 1994 roku.
Książka niniejsza jest rozlęgłą tematycznie i geograficznie opowieścią o, głównie dawnym Pomorzu poprzez pryzmat folkloru słownego, mitu, stereotypu, podań i historii wyobrażonej. Jest to ludowa w gruncie rzeczy wizja świata, którego już nie ma, a do którego chętnie przecież chcemy się coraz częściej odwoływać budując swoją tożsamość.