Poczet pisarzy kaszubskich
  • Poczet pisarzy kaszubskich
  • Poczet pisarzy kaszubskich

Poczet pisarzy kaszubskich

38,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

„Poczet pisarzy kaszubskich” autorstwa Stanisław Janke (autor biogramów) i Maciej Tamkun (malarz 42 portretów pisarzy, ujętych w opracowaniu) to swoiste kompendium wiedzy o poetach, pisarzach i dramaturgach, którzy tworzyli, bądź tworzą w języku kaszubskim. 

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Jak pisze autor Stanisław Janke… ”Poczet pisarzy kaszubskich„ jest prezentacją życia i dorobku czterdziestu dwóch uznanych twórców literatury kaszubskiej-od Floriana Ceynowy (debiut literacki w 1843 dwoma tekstami etnograficznymi w piśmie Jutrzenka”) po Piotra Dziekanowskiego (debiut w 2008 roku). Każdy z autorów występujących w tej publikacji wydał co najmniej jedną książkę napisaną w całości w oryginalnym języku ojczystym”….

 Indeks : 333 978-83-89692-67-2

Opis:

Format:
22,5x27,5
Język:
polski
Liczba stron:
104
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej
Miejsce i rok wydania:
Wejherowo 2016

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Trudna droga do wolności : Czersk i ziemia...

„Opowiadamy m.in. o wydarzeniach w Czersku w dzień Trzech Króli 1919 roku. Jest tam też rozdział o braciach Gnacińskich, który to temat wywołał ostatnio tyle polemik w mieście. Jest też rozdział o poruczniku Rossbachu, znanym polakożercy, która to postać wpisuje się doskonale w atmosferę tamtych dni. Wszystko oparte na badaniach historycznych zgodnych z przyjętą metodologią naukową, w odróżnieniu od często emocjonalnych wspomnień z trzeciej ręki. Czersk zasługiwał na takie opracowanie od dawna, a mam nadzieję, że na tym jednym się nie skończy” – pisze do redakcji Jerzy Łukaszewski.

Cena 10,00 zł

Folklorystyczne ostępy dawnego Pomorza

Książka niniejsza jest rozlęgłą tematycznie i geograficznie opowieścią o, głównie dawnym Pomorzu poprzez pryzmat folkloru słownego, mitu, stereotypu, podań i historii wyobrażonej. Jest to ludowa w gruncie rzeczy wizja świata, którego już nie ma, a do którego chętnie przecież chcemy się coraz częściej odwoływać budując swoją tożsamość.

Cena 25,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio