• Obecnie brak na stanie
  • Kaszuby - ziemia - ludzie

Kaszuby - ziemia - ludzie

71,43 zł
Cena nie uległa zmianie

album pod redakcją Józefa Borzyszkowskiego
zdjęcia Kazimierz Rolbiecki

Ilość
Obecnie brak na stanie

Licząca 208 stron publikacja zawiera ponad dwieście kolorowych i wysokiej jakości zdjęć. Książka składa się z czterech części: Południe Kaszub - nie tylko Gochy i Zabory; Kaszuby środkowe - Szwajcaria Kaszubska; Na kaszubskim brzegu Bałtyku - nad Małym i Wiôldżim Morzem; W krainie Słowińców - na zachodzie najwięcej zmian. Wprowadzenie i komentarz do zdjęć, autorstwa Józefa Borzyszkowskiego przedstawia różnorodność i bogactwo Kaszub. Treść ta wzbogacona jest licznymi utworami poetyckimi w języku kaszubskim. W tomie znalazło się prawie pięćdziesiąt wierszy autorstwa takich poetów jak Jan Zbrzyca, Jan Trepczyk, Stefan Bieszk, Jan Karnowski czy Sylwester Nagel, które w ujmujący sposób ilustrują słowem zamieszczone zdjęcia. Album jest plastyczną ilustracją dzisiejszych Kaszub, ich różnorodności, bogactwa, a zarazem jedności i stojących przed nimi wyzwań. Pokazuje on Kaszuby wielobarwne i różnorodne, co uwypukla podział geograficzny na Kaszuby południowe (Zabory i Gochy), środkowe (Szwajcaria Kaszubska), północne (Norda) oraz północno-zachodnie (dawny kraj Słowińców).

Indeks : 365 978-83-89079-72-5

Opis:

Format:
21x30cm
Język:
polski
Liczba stron:
208
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2007 - wyd. II

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Łodziowa pielgrzymka kaszubskich rybaków na...

Pielgrzymka łodziowa rybaków na odpust Świętych Apostołów Piotra i Pawła ma już wielowiekową tradycję. Niegdyś w ten sposób mieszkańcy Półwyspu Helskiego zdążali do kościoła. Od 33 lat pielgrzymka przez Zatokę Pucką wpisała się na stałe w kalendarz kościelny na ziemi puckiej.

Cena 28,57 zł
Kosznajderia powojenne losy i współczesne...

To opracowanie ma zupełnie inny charakter, gdyż analizuje historię miejsca, na które przybyli ludzie z różnych stron Polski, znajdując tu swoje miejsce na ziemi. Na ile czują się związani z miejscem i jego historią? Czy możemy mówić o Kosznajderii 2.0.

Cena 75,24 zł
OUTLET: Naturalnie, Kaszuby Północne

Album fotografii przyrodniczej "Naturalnie, Kaszuby Północne" 

UWAGA! ALBUM POSIADA ZGNIECIONY RÓG LUB WYSTĘPUJĄ WADY PRZY GRZBIECIE KSIĄŻKI!

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 114,29 zł -50% Cena 57,14 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio