• Obecnie brak na stanie
  • Kaszuby - ziemia - ludzie

Kaszuby - ziemia - ludzie

75,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

album pod redakcją Józefa Borzyszkowskiego
zdjęcia Kazimierz Rolbiecki

Ilość
Obecnie brak na stanie

Licząca 208 stron publikacja zawiera ponad dwieście kolorowych i wysokiej jakości zdjęć. Książka składa się z czterech części: Południe Kaszub - nie tylko Gochy i Zabory; Kaszuby środkowe - Szwajcaria Kaszubska; Na kaszubskim brzegu Bałtyku - nad Małym i Wiôldżim Morzem; W krainie Słowińców - na zachodzie najwięcej zmian. Wprowadzenie i komentarz do zdjęć, autorstwa Józefa Borzyszkowskiego przedstawia różnorodność i bogactwo Kaszub. Treść ta wzbogacona jest licznymi utworami poetyckimi w języku kaszubskim. W tomie znalazło się prawie pięćdziesiąt wierszy autorstwa takich poetów jak Jan Zbrzyca, Jan Trepczyk, Stefan Bieszk, Jan Karnowski czy Sylwester Nagel, które w ujmujący sposób ilustrują słowem zamieszczone zdjęcia. Album jest plastyczną ilustracją dzisiejszych Kaszub, ich różnorodności, bogactwa, a zarazem jedności i stojących przed nimi wyzwań. Pokazuje on Kaszuby wielobarwne i różnorodne, co uwypukla podział geograficzny na Kaszuby południowe (Zabory i Gochy), środkowe (Szwajcaria Kaszubska), północne (Norda) oraz północno-zachodnie (dawny kraj Słowińców).

Indeks : 365 978-83-89079-72-5

Opis:

Format:
21x30cm
Język:
polski
Liczba stron:
208
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2007 - wyd. II

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Strzał w plecy / Szos w chrzebt. Wòjnowé...

Książka zawiera trzydzieści obszernych zapisów rozmów w dwóch wersjach językowych; kaszubskiej (oryginalnej) i polskiej (tłumaczenie). Całość ma 416 stron. Wydany w twardej oprawie, częściowo w kolorze. Recenzentem jest wybitny znawca tematyki wojennej profesor Andrzej Gąsiorowski. Wspomnienia ujmują wszystkie najtrudniejsze aspekty wojennych okrucieństw doznawanych przez Kaszubów, zarówno ze strony niemieckiej, jak i rosyjskiej. Ukazują w całej pełni metody działania reżimów, widoczne zwłaszcza dziś w agresji na Ukrainę. Pokazują dramatyczne losy naszych ojców i matek.

Cena 49,00 zł

Legendy ziemi człuchowskiej

Legendy ziemi człuchowskiej to fascynująca podróż po opowieściach związanych z Człuchowem i okolicznymi wioskami. Wraz z bohaterami – mieszkańcami ziemi człuchowskiej – spotykamy się z dzielnymi rycerzami, duchami, zaklętymi księżniczkami oraz postaciami z mitologii słowiańskiej.

Cena 49,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio