- Nowy
Działalność kulturalna w gminach Linia, Luzino i Szemud.
Publikacja przedstawia działalność kulturalną w gminach Linia, Luzino i Szemud, ukazując bogactwo kaszubskiej tradycji i kultury. Książka dokumentuje szeroki wachlarz inicjatyw kulturalnych, takich jak działalność chórów, orkiestr dętych czy sekcji domów kultury, oraz podkreśla ich rolę w kształtowaniu tożsamości regionalnej. książka zawiera liczne informacje na temat lokalnych zespołów i wydarzeń, wzbogacone o materiały graficzne. Stanowi hołd dla osób zaangażowanych w rozwój kaszubskiej kultury oraz jej promocję.
Książka jest zaproszeniem do rodzinnej podróży po północnej Polsce. Podróży nietypowej, bowiem szlak wyznaczają 22 dwory i pałace Północnych Kaszub. Kto chociaż raz odwiedził Kaszuby, ten wie, że to kraina pełna ukwieconych łąk, zielonych pagórków, tysiąca jezior i bajecznych lasów. Kaszuby Północne oferują również bliskość morza, które zachwyca o każdej porze roku.
Ten ùczbòwnik je namieniony dlô szkòłowników starszich klas spòdleczny szkòłë abò dlô chcącëch sobie przëbôczëc te partë ùczbë. Licealiscë téż nalézą w nim czekawé tematë.
Autor – profesor Uniwersytetu Gdańskiego kierujący Zakładem Pomorzoznawstwa – poświęcił książkę budowlom, bez których nie sposób wyobrazić sobie pejzażu Gdańska i okolic. Interesują go zarówno dwory wznoszone w średniowieczu przez działające wówczas bractwa i korporacje cechowe, jak i rezydencje podmiejskie należące do gdańskich patrycjuszy, kupców, a także uczonych.
Mały Książę po kaszubsku to najpiękniejsza opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, bliski jest sercu każdego czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości.
Niezwykłe spotkanie w środku pustyni – pilot, który wraz ze swym samolotem spadł z nieba, mały przybysz z nieznanej planety i tajemniczy lis. Oto opowieść o dorastaniu do wiernej miłości, przyjaźni, lojalności i odpowiedzialności za drugiego człowieka."