Legendy słowińskie
Pierwszy po zakończeniu II wojny światowej, przygotowany w języku polskim, zbiór starych ludowych podań Kaszubów znad jezior Łebsko i Gardno, powszechnie znanych jako Słowińcy.
Autorzy zbioru są pracownikami Muzeum Pomorza Środkowego i od lat związani są ze skansenem w Klukach – Muzeum Wsi Słowińskiej. Zbiorek ilustrowany grafikami Tomasza Góreckiego, zawiera także krótki opis pobliskich miejscowości oraz minisłowniczek kaszubski.
Zobacz także
-
Legendy kaszubskie / Kaszëbsczé legeńdëCena 27,62 zł
-
Bursztynowy skarb. Legendy z serca KaszubCena 23,81 zł
-
Legendy rybackieCena 19,05 zł
-
Legendy z Kociewia i Borów TucholskichCena 20,95 zł
-
Legendy PomorskieCena 27,62 zł
-
Legendë z Kaszëb ë Pòmòrsczi / Legendy z Kaszub...Cena 34,29 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Egzemplarze z uszkodzeniami. Materiały pokonferencyjne z III Konferencji Słowińców w Łebie w 1994 roku.
Ostatni Mohikanie Pomorza. Ludność rodzima znad jezior Łebsko i Gardno w publicystyce polskiej lat 1945-1989 - w książce znajdziemy wiele artykułów dotyczących Słowińców - niewielkiej grupy, żyjącej od wieków na Pomorzu w okolicy Kluk, Smołdzina i Gardna.
Produkty w tej samej kategorii:
Album poświęcony dziejom gdańskiego kościoła pod wezwaniem św. Jana.
3Wznowione wydanie albumu Wielcy Kaszubi Synowie Ziemi Puckiej. Jest on poświęcony 11 Kaszubom, których członkowie oddziału upamietnili Kamieniami Pamięci na Placu Kaszubskim w Wierzchucinie.
Czasopismo o tematyce społeczno-kulturalnej dotyczącej Pomorza i Kaszub wydawane od 1963 roku przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.
Zawartość tomu stanowi rozprawa doktorska, którą Stanisław Literski napisał pod kierunkiem doc. Bolesława Maroszka i obronił na Uniwersytecie Gdańskim w 1973 r. Jej tytuł brzmiał: "Rola małżeństw mieszanych w procesie integracji społecznej (na przykładzie badań z terenu powiatu bytowskiego)". Liczyła ona 275 stron, na które składają się: wstęp, pięć rozdziałów (Zarys problematyki pracy i metody badań; Przemiany demograficzne i społeczne w powiecie bytowskim w latach 1945-1965; Struktura zawartych małżeństw mieszanych w powiecie bytowskim w latach 1945-1965; Małżeństwa mieszane wskaźnikiem integracji społecznej oraz Małżeństwa mieszane czynnikiem integracji społecznej), zakończenie i wnioski, bibliografia i obszerny aneks źródłowy (relacje, ankieta, tabele statystyczne).