• Lech Bądkowski Jakiego znaliśmy / O sobie

Lech Bądkowski Jakiego znaliśmy / O sobie

39,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

„Lech Bądkowski, jakiego znaliśmy. Lech Bądkowski o sobie” - to jedyna w swoim rodzaju książka o żyjącym w latach 1920-1984 pisarzu, społeczniku, polityku, prekursorze myśli samorządowej w Polsce, sygnatariuszu Porozumień Sierpniowych.

Ilość

Lech Bądkowski (1920-1984) z urodzenia torunianin, z wyboru gdańszczanin. Żołnież kampanii wrześniowej oraz norweskiej, za którą został odznaczony orderem Virtuti Militari. Uczestnik bitwy o Atlantyk i zaprzysiężony cichociemny. który dwukrotnie odbył loty na Polskę. Po powrocie do kraju - pisarz, dziennikarz, publicysta, tłumacz. Teoretyk regionalizmu i wpółzałożyciel Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Wychowawca młodzieży. Przywódzca i autorytet opozycji demokratycznej na Pomorzu. Otwarcie występował przeciwko władzy komunistycznej, przez co był inwigilowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Sygnatariusz Porozumień Sierpniowych i pierwszy rzecznik NSZZ Solidarność. Twórca niezależnej prasy posierpniowej w Gdańsku. Niespokojny duch. Człowiek o wielu talentach i wielu twarzach. O tym jak go zapamiętali opowiadają m.in. Andrzej Bądkowski, ks. Stanisław Bogdanowicz, Tadeusz Bolduan, Józef Borzyszkowski i wielu innych

Indeks : 322 978-83-62137-67-1

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
polski
Liczba stron:
273
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Kłaniamy Ci się Kościerzyno

Ze wstępu:

„Ta książka nie jest pracą historyczną o Kościerzynie, nie stanowi też monografii naszego miasta. Jest to garść wspomnień z mojego życia, które od urodzenia upływa w Kościerzynie..."

 

Cena 15,00 zł

Wojciech Kętrzyński (1838-1918) w świetle...

Dr Wojciech Kętrzyński - urodzony i wychowany na Mazurach, wybitny historyk, poeta, humanista i działacz narodowy - zasłużony w walce na rzecz odzyskania niepodległej Polski, korzeniami rodzinnymi związany z Kaszubami (kaszubska rodzina herbu Cietrzew). Wieloletni dyrektor Zakładu im. Ossolińskich we Lwowie.

Cena 25,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio