Botaniczne Wizje. Ogród Franziski
  • Botaniczne Wizje. Ogród Franziski

Botaniczne Wizje. Ogród Franziski

25,00 zł
Brutto

Saga rodzinna w sześciu częściach

(dostępna jest również wersja niemieckojęzyczna pod tytułem "Eine Familiensage in sechs Teilen")

Ilość

Niniejsza książka jest kolejnym dziełem autorskim Eryki Blaszczyk, od dziesiątków lat obywatelki RFN i mieszkanki Dortmundu w Nadrenii-Westfalii. Przypominam, iż autorka urodziła się w 29 sierpnia 1936 roku w Nowym Porcie jako córka Gertrudy z domu Borowskiej i Pawła Pokriefke - w Wolnym Mieście Gdańsku, skąd w środku wojny trafiła do domu kaszubskich dziadków - Pauliny i Pawła Borkowskich w niedalekim Skrzeszewie, parafia Żukowo, znajdującym się po 1920 roku w granicach Polski. Tam też, bez rodziców i rodzeństwa, spędziła resztę swego dzieciństwa i ukończyła polską szkołę powszechną, skąd skierowano ją do szkoły średniej na Dolnym Śląsku, gdzie rozpoczęła pracę zawodową. Bez wątpienia mamy tu do czynienia z kolejnym dziełem literackim o charakterze wspomnieniowym. Jest to więc cenny dokument tak dla historyków, jak politologów i socjologów. Znamienne jest to, że całość akcji dzieje się wyłącznie na Zachodzie, bez jakichkolwiek odniesień do wschodu Europy, a zwłaszcza Polski. Nie oznacza to, że wskutek tego książka ta dla czytelnika polskiego, a zwłaszcza tych, którzy poznali już wcześniejsze pisarstwo Eryki Blaszczyk, może być mniej intersująca niż poprzednie. Warto też dopowiedzieć, że autorka, mimo trudów życia, chorób i walki z nimi, wspierana nadal bezgranicznie przez męża, nie porzuciła pisarstwa. Możemy się spodziewać, że niedługo zgłosi ofertę wydania kolejnego dzieła.

( Fragment Przedmowy)

Indeks : 281 978-83-63368-73-9

W magazynie : 4 Przedmioty

Opis:

Oprawa:
miękka
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Format:
13,5x21,5
Język:
polski
Liczba stron:
401
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2015

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Moja saga wojenna 1939-1947

Autor, pochodzący z powiatu kościerskiego, opisuje wybuch wojny, wysiedlenia Kaszubów jesienią 1939 r. do Generalnej Guberni, wywózkę na przymusowe roboty u bauera i ucieczkę stamtąd.

Cena 15,00 zł

MAGNIFICAT KASZUBÓW w Ziemi Świętej

Album dokumentuje pielgrzymkę Kaszubów do Ziemi Świętej w dniach 10-17 marca 2013. Reportaż Dariusza Majkowskiego i napisane w języku kaszubskim homilie autorstwa
bp Wiesława Śmigla, ks. Mariana Miotka, ks. Bartłomieja Wittbrodta oddają atmosferę tamtych dni i związane z nią przeżycia.

Cena podstawowa 40,00 zł -28,00 zł Cena 12,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio