• Obecnie brak na stanie
  • Meine wahren Erlebnisse. Moje prawdziwe przeżycia

Meine wahren Erlebnisse. Moje prawdziwe przeżycia

19,05 zł
Cena nie uległa zmianie

opr. J. Borzyszkowski

Wspomnienia E. Pintus wydano w wersji dwujęzycznej i zostały bogato zilustrowane zdjęciami archiwalnymi i współczesnymi.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Autorka to kaszubska Żydówka, urodzona i wychowana w Chmielnie (powiat kartuski) w zasłużonej dla regionu rodzinie. Dzięki pozycji społecznej ojca - członka Towarzystwa Kaszuboznawczego, ławnika, sędziego rozjemczego została wychowana w świadomym poszanowaniu tradycji sąsiadów różniących się wyznaniem i orientacjami narodowymi.
Swoje wspomnienia rozpoczyna opisem zdobycia i wkroczenia Niemców do Kartuz.
Relacjom z kolejnych etapów prześladowań Żydów, Kaszubów i Polaków, towarzyszy ukazywanie różnych postaw i losów ludzkich w Gdańsku i na Kaszubach. Wraz z końcem wojny nie nadchodzi dla niej koniec udręk i niepewności. Musi walczyć o swoje prawo do pozostania w rodzinnych stronach i do utrzymania własności - małego gospodarstwa wśród jezior kaszubskich. Wspomnienia E. Pintus wydano w wersji dwujęzycznej i zostały bogato zilustrowane zdjęciami archiwalnymi i współczesnymi.

Indeks : 120 83-89079-40-2

Opis:

Liczba stron:
303
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Format:
14x20cm
Język:
polski / niemiecki
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2005

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Tu może być twoja śmierć. Wòjnowé wspòmnienia...

Tu może być twoja śmierć. Wòjnowé wspòmnienia Kaszëbów z Gminë Żukòwò - druga cześć wojennych wspomnień zebranych przez Eugeniusza Pryczkowskiego na przestrzeni lat wśród mieszkańców Gminy Żukowo. W jego ramach zamieszczono dwadzieścia wywiadów z mieszkańcami, którzy doświadczyli II wojny światowej. Spora dawka niezwykłych relacji ukazujących czym jest wojna.

 

 

Cena 33,33 zł
Gdańszczanie tom III i IV
  • Obecnie brak na stanie
Gdańszczanie tom III i IV

Reedycja książki Brunona Zwarry

Czterotomowa powieść „Gdańszczanie” Brunona Zwarry to jedna z najważniejszych pozycji w literaturze polskiej, podejmująca temat Polaków z Wolnego Miasta Gdańska. Jej akcja nie ogranicza się jednak do lat międzywojennych, lecz pokazuje tragiczny los tej społeczności także w okresie II wojny światowej i czasach PRL. Na podstawie własnych doświadczeń, jak również przeżyć krewnych i znajomych, autor stworzył przejmującą opowieść, w której miłość splata się z nienawiścią, rozpacz przechodzi w nadzieję, niezmienna zaś pozostaje walka o zachowanie ludzkiej godności.

 

Cena 75,24 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio