• Moja kaszubska stegna
  • Moja kaszubska stegna

Moja kaszubska stegna

45,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Autobiograficzna książka prof. Brunona Synaka to głównie opowieść o losach Kaszubów, a w części także o pomorskim samorządzie.

Ilość

Autobiograficzna książka prof. Brunona Synaka to głównie opowieść o losach Kaszubów, a w części także o pomorskim samorządzie.

Tytułowa stegna to po kaszubsku ścieżka, droga.- Na podstawie własnych doświadczeń i odczuć chciałem pokazać problemy związane z życiem Kaszubów, z przemianami tej społeczności, zmianą tożsamości - mówi Brunon Synak. - Dużą część życia poświęciłem badaniom socjologicznym Kaszubów, ale ta książka jest inna. Nie miałem pewności, czy to dobry wybór, obawiałem się nieskromnie pisać o sobie, ale inaczej nie mogłem pokazać mojego świata. Zresztą starałem się nie eksponować wszystkich elementów mojego życia, lecz te związane z otoczeniem kaszubskim.

Autor wspomina dzieciństwo, opisuje zwyczaje kaszubskie. Nawiązuje także do swojej działalności publicznej.

- To nie jest ani książka popularna, ani naukowa, choć w ostatnich latach popularność zdobyła socjologia autobiograficzna pokazująca świat przez pryzmat własnych doświadczeń. To forma mocno obciążona subiektywizmem, ale też taka analiza pozwala pokazać więcej niż wynika z badań - dodaje.

Brunon Synak to profesor socjologii, polityk Platformy Obywatelskiej, wieloletni przewodniczący sejmiku województwa pomorskiego, a także były prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Spis treści

Wstęp
Między domem i młynem
Odkrywanie kaszubskości
Rodzinny język - od źródła kompleksów do kaszubskiej dumy
Strategia małych kroków
Uniwersytet - moja miłość
Spłacanie długu
Pod szczególnym patronatem
Doświadczanie polityki
Sprawy trudne i niejednoznaczne
Powrót do zdroju

Indeks : 045 978-83-7380-854-6

Opis:

Wydawca:
Bernardinum
Format:
16x22 cm
Język:
polski
Liczba stron:
341
Oprawa:
twarda
Miejsce i rok wydania:
Pelplin 2010

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Kuźnica. Obrazki z lat 1910-1945

Książkę stanowi 19 opowiadań autorstwa Józefa Ceynowy, opisujących życie mieszkańców miejscowości Kuźnica na Półwyspie Helskim w początkach XX wieku. Losy bohaterów przeplatają się w nich z wydarzeniami z historii Kaszub. Opowiadanie te zostały spisane w latach 70. XX wieku.

Cena 25,00 zł

Był sobie Krëban

Obszerna publikacja zawierająca zbiór wspomnień i zdjęć członków zespołu na temat wieloletniej działalności Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego "Krëbanie" z miasta Brusy na Kaszubach

Cena 40,00 zł

Dzieje szkolnictwa na Gochach, Benedykt Reszka

Dzieje szkolnictwa na Gochach, Benedykt Reszka

Książki Benedykta Reszki tematycznie są związane z Gochami, w których dominuje tematyka historyczna. Szczególnie ujawnia się to w Czasie zła i Ich losach, Ewangelikach na Gochach, Z dziejów rodziny Reschke-Reszka od 1515, a ostatnio w Dziejach Szkolnictwa na Gochach. 

Cena 55,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio