• Moja kaszubska stegna
  • Moja kaszubska stegna

Moja kaszubska stegna

45,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Autobiograficzna książka prof. Brunona Synaka to głównie opowieść o losach Kaszubów, a w części także o pomorskim samorządzie.

Ilość

Autobiograficzna książka prof. Brunona Synaka to głównie opowieść o losach Kaszubów, a w części także o pomorskim samorządzie.

Tytułowa stegna to po kaszubsku ścieżka, droga.- Na podstawie własnych doświadczeń i odczuć chciałem pokazać problemy związane z życiem Kaszubów, z przemianami tej społeczności, zmianą tożsamości - mówi Brunon Synak. - Dużą część życia poświęciłem badaniom socjologicznym Kaszubów, ale ta książka jest inna. Nie miałem pewności, czy to dobry wybór, obawiałem się nieskromnie pisać o sobie, ale inaczej nie mogłem pokazać mojego świata. Zresztą starałem się nie eksponować wszystkich elementów mojego życia, lecz te związane z otoczeniem kaszubskim.

Autor wspomina dzieciństwo, opisuje zwyczaje kaszubskie. Nawiązuje także do swojej działalności publicznej.

- To nie jest ani książka popularna, ani naukowa, choć w ostatnich latach popularność zdobyła socjologia autobiograficzna pokazująca świat przez pryzmat własnych doświadczeń. To forma mocno obciążona subiektywizmem, ale też taka analiza pozwala pokazać więcej niż wynika z badań - dodaje.

Brunon Synak to profesor socjologii, polityk Platformy Obywatelskiej, wieloletni przewodniczący sejmiku województwa pomorskiego, a także były prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Spis treści

Wstęp
Między domem i młynem
Odkrywanie kaszubskości
Rodzinny język - od źródła kompleksów do kaszubskiej dumy
Strategia małych kroków
Uniwersytet - moja miłość
Spłacanie długu
Pod szczególnym patronatem
Doświadczanie polityki
Sprawy trudne i niejednoznaczne
Powrót do zdroju

Indeks : 045 978-83-7380-854-6

Opis:

Oprawa:
twarda
Wydawca:
Bernardinum
Format:
16x22 cm
Język:
polski
Liczba stron:
341
Miejsce i rok wydania:
Pelplin 2010

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Gdańszczanie tom I i II

Reedycja książki Brunona Zwarry

Czterotomowa powieść „Gdańszczanie” Brunona Zwarry to jedna z najważniejszych pozycji w literaturze polskiej, podejmująca temat Polaków z Wolnego Miasta Gdańska. Jej akcja nie ogranicza się jednak do lat międzywojennych, lecz pokazuje tragiczny los tej społeczności także w okresie II wojny światowej i czasach PRL. Na podstawie własnych doświadczeń, jak również przeżyć krewnych i znajomych, autor stworzył przejmującą opowieść, w której miłość splata się z nienawiścią, rozpacz przechodzi w nadzieję, niezmienna zaś pozostaje walka o zachowanie ludzkiej godności.

 

Cena 79,00 zł

Kłaniamy Ci się Kościerzyno

Ze wstępu:

„Ta książka nie jest pracą historyczną o Kościerzynie, nie stanowi też monografii naszego miasta. Jest to garść wspomnień z mojego życia, które od urodzenia upływa w Kościerzynie..."

 

Cena 15,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio