Dzieje szkolnictwa na Gochach, Benedykt Reszka
Dzieje szkolnictwa na Gochach, Benedykt Reszka
Książki Benedykta Reszki tematycznie są związane z Gochami, w których dominuje tematyka historyczna. Szczególnie ujawnia się to w Czasie zła i Ich losach, Ewangelikach na Gochach, Z dziejów rodziny Reschke-Reszka od 1515, a ostatnio w Dziejach Szkolnictwa na Gochach.
Dzieje szkolnictwa na Gochach, Benedykt Reszka
W Dziejach Szkolnictwa na Gochach przedstawia on dzieje 21 szkół z południowo-zachodniej części Kaszub zwanych Gochami. Najstarsze to szkoły parafialne w Borzyszkowach i Brzeźnie z XVI wieku. Pozostałe szkoły powszechne tworzono w okresie rozbiorowym. Część z nich istnieje do dziś, a niektóre tylko we wspomnieniach i dokumentach.
Indeks : 635 9788396566102
Opis:
- Format:
- 16,5 cm x 23,5 cm
- Język:
- polski
- Liczba stron:
- 287
- Oprawa:
- twarda
- Wydawca:
- Benedykt Reszka
- Miejsce i rok wydania:
- 2022
Specyficzne kody :
Zobacz także
-
Wspomnienia kaszubskich SybirakówCena 19,05 zł
-
Ewangelicy na Gochach, Benedykt ReszkaCena 28,57 zł
-
Ich losy. Z życia kaszubskich Gochów. Benedykt...Cena 28,57 zł
-
Czas zła, Benedykt ReszkaCena 28,57 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Atlas historyczny Pomorza Nadwiślańskiego 1914-2020 autorstwa Łukasza Richerta Adriana Watkowskiego, jest publikacją, która zaspokaja potrzebę edukacyjną związaną z poznawaniem historii najnowszej Pomorza Gdańskiego. Atlas prezentuje bardzo bogatą tematykę związaną z historią najnowszą Pomorza.
Pierwsze wydanie biografii ks. bpa Konstantyna Dominika napisanego pół wieku temu przez Klemensa Derca opatrzone wstępem, przypisami oraz dodatkowymi ilustracjami przez prof. dr hab. Józefa Borzyszkowskiego.
Vademecum kaszubskie Teatr kaszubski to kolejny bogato ilustrowany tom z serri Vademecum, poruszający zagadnienia związane z dziejami Kaszubów.
Produkty w tej samej kategorii:
Z „Piekła na ziemi”, przez które przeszli Kaszubi, wyłania się także pewien wartościowy obraz. Otóż opowiadający uczestnicy i świadkowie tamtych straszliwych wydarzeń sami stanowią piękne przykłady prawego życia, pełnego pokory, obfitego w małżeńską i rodzicielską miłość. Byli wzorem pracowitości i patriotyzmu. Życiem pokazali, jak należy dbać o dobro Kaszub i Polski, nawet poza jej granicami, bo i takie dwa piękne świadectwa zawiera ta książka.
Obszerna publikacja zawierająca zbiór wspomnień i zdjęć członków zespołu na temat wieloletniej działalności Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego "Krëbanie" z miasta Brusy na Kaszubach
Dr Wojciech Kętrzyński - urodzony i wychowany na Mazurach, wybitny historyk, poeta, humanista i działacz narodowy - zasłużony w walce na rzecz odzyskania niepodległej Polski, korzeniami rodzinnymi związany z Kaszubami (kaszubska rodzina herbu Cietrzew). Wieloletni dyrektor Zakładu im. Ossolińskich we Lwowie.
Tomik Chajowi czas składa się z dziewięciu utworów i stanowi poetycki zapis losów autora w latach II Wojny Światowej - od przygotowań do obrony w 1939 roku po wyzwolenie z obozu jenieckiego w Woldenburgu i powrotu w rodzinne strony wiosną 1945 roku, do czego nawiązuje również podtytuł zbioru (Wojenne wspominczi).