- Obecnie brak na stanie
Kolejne studia poświęcone założonemu problemowi kaszubskiej tożsamości i jej przemianom.
Wikingowie na kaszubskim brzegu są nie tylko krytycznym spojrzeniem na dotychczasowe osiągnięcia nauki, lecz także przedstawiając oryginalne interpretacje, stanowią inspirację do podjęcia szerokich badań w tym emocjonującym temacie.
Czy w średniowieczu duńscy wikingowie ograniczali się wyłącznie do handlu na Pomorzu Gdańskim, czy też osiedlali się tam, tworząc zwarte społeczności w sąsiedztwie słowiańskich mieszkańców? Skąd wzięły się w topografii kaszubskiej ziemi nazwy typowe dla Skandynawii? Na przełomie XIX i XX wieku polscy i niemieccy naukowcy rozpoczęli poszukiwania etymologii dla tych zagadkowych nazw, jednak już w okresie międzywojennym merytoryczna dyskusja naukowa nabrała charakteru politycznego i w tej napiętej atmosferze, która utrzymuje się do dziś, obiektywne badania stały się w praktyce niemożliwe.
Kolejne studia poświęcone założonemu problemowi kaszubskiej tożsamości i jej przemianom.
Książka w sposób humorystyczny opowiada o życiu codziennym małej dziewczynki, tytułowej Mariolki i jej przygodach w bajkowej krainie jej fantazji.
Doskonała pomoc dydaktyczna w nauce języka kaszubskiego, szczególnie I etapu edukacyjnego.
Pozycja z audiobookiem, czyta Magdalena Kropidłowska
Przewodnik Trójmiasto. Ucieczki z miasta to zbiór kilkudziesięciu propozycji wycieczek po Pomorzu - na pół dnia, na cały dzień i na weekend. Skorzystaj z pomysłów na wypady za miasto w ciekawe, często niebanalne i rzadko odwiedzane miejsca, do których często można dotrzeć w zaledwie kilkadziesiąt minut.
Jest to zbiór utworów członków Tczewskiego Koła Literatów im. Romana Landowskiego założonego 16 stycznia 2018 roku.