• Obecnie brak na stanie
Gdynia. Przewodnik
  • Gdynia. Przewodnik
  • Gdynia. Przewodnik

Gdynia. Przewodnik

28,48 zł
Cena nie uległa zmianie

Gdynia. Przewodnik 

Ilość
Obecnie brak na stanie

Gdynia. Przewodnik zawiera podstawowe informacje o "mieście z morza i marzeń", prezentuje poszczególne dzielnice, ich dzieje oraz atrakcje i ciekawostki krajoznawcze. Opisuje łącznie ponad 150 obiektów. Przewodnik powstał jako pokłosie organizowanych w latach 2016-2017 otwartych wykładów i spacerów przeprowadzanych przez Kaszubskie Forum Kultury w ramach projektu "Kaszubska Gdynia". Autorami książki są gdynianie: krajoznawca i autor ponad 40 przewodników po Pomorzu Jarosław Ellwart, wybitna archeolog Danuta Król oraz historyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego - dr Tomasz Rembalski.

Indeks : 483 978-83-7591-595-2

Opis:

Format:
13x20cm
Język:
polski
Liczba stron:
191
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Wydawnictwo Region
Miejsce i rok wydania:
Gdynia 2018

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Z podaniem i legendą na kaszubskich szlakach
  • Obecnie brak na stanie
Z podaniem i legendą na kaszubskich szlakach

Tematyka legend łączy w sobie elementy historyczne i ludową fantazję. Przywoływane są w nich czasy książąt pomorskich, krzyżaków, a nawet chrystianizacji Pomorza – a jednocześnie świat kaszubskich opowieści, pełen zapadłych zamków i śpiących wojsk, zaludniają diabły, syreny i czarownice.

Cena 23,81 zł
Walking with Günter Grass. A Literary Mapping...

Wędrówki z Günterem Grassem. Literacka kartografia Miasta

Gdańsk jest nie tylko scenerią wydarzeń, ale i bohaterem powieści Güntera Grassa.  Artysta stworzył literacki mit o silnej mocy oddziaływania. „Trylogią gdańską” wprowadził Miasto, Kaszuby i Pomorze do literatury światowej nie tylko jako studium przypadku zaczadzenia faszyzmem, ale także jako pogranicze i laboratorium międzykulturowych relacji.

Publikacja jest wynikiem projektu badawczo-animacyjnego zrealizowanego pod kierunkiem Miłosławy Borzyszkowskiej-Szewczyk przez Pracownię Badań nad Narracjami Pogranicza w Uniwersytecie Gdańskim (Instytut Filologii Germańskiej) i Stowarzyszenie Güntera Grassa w Gdańsku.Instytut Kaszubski był partnerem projektu.

Cena 85,71 zł
Kaszuby warte poznania
  • Obecnie brak na stanie
Kaszuby warte poznania

"Kaszuby warte poznania" jest drugim poszerzonym wydaniem pozycji "Nieznane Kaszuby" - popularnego kompendium wiedzy o historii, języku, kulturze, krajobrazie i kuchni Kaszub i Kaszubów. 

Cena 4,76 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio