- Obecnie brak na stanie
Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych
„Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych” Jana Wilkanowskiego, nauczyciela, działacza ekologicznego i przewodnika turystycznego, to wyjątkowa książka edukacyjna dla dzieci, która zainteresuje także niejednego dorosłego! Wyruszcie w podróż po Bałtyku i odkryjcie wiele ciekawostek i nieoczywistych faktów związanych z polskim morzem. Z książki dowiecie się między innymi – dlaczego może jest słone, czy jak odróżnić mewę od rybitwy. Książkę „Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych” Jana Wilkanowskiego dopełniają ilustracje Oli Krzanowskiej.
Opis od wydawcy
Dla wilków morskich i nie tylko! Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Bałtyku, ale boicie się zapytać!
Po wyprawie w Tatry nadszedł czas na morską przygodę. Wzdłuż polskiego wybrzeża poprowadzi was Jan Wilkanowski, mieszkaniec Mierzei Wiślanej, przewodnik turystyczny i wolontariusz Błękitnego Patrolu WWF, który ostatnich kilkanaście lat swojego życia spędził, czuwając nad bezpieczeństwem fok, spiesząc na pomoc morświnom i chroniąc naturalne siedliska morskiego ptactwa. Musicie być wytrwali, żeby za nim nadążyć, bo jest także wytrawnym sportowcem!
Zapraszamy nad Bałtyk – najmłodsze, najsłodsze i najpłytsze morze na świecie! Poznacie jego mieszkańców – tych dawnych i tych współczesnych. Dowiecie się o pewnej Celebrytce, która od mola w Sopocie wolała plażę w Krynicy Morskiej. Skosztujecie kaszëbskô malëne. Spotkacie mistrzynię morskiego kamuflażu. I nauczycie się rozróżniać łzy królowej Juraty od zwykłych nadmorskich kamyków.
Jan Wilkanowski – nauczyciel, działacz ekologiczny i przewodnik turystyczny. Pochodzi z Łodzi, ale swoje życie związał z Bałtykiem. Od 1998 roku mieszka w Stegnie na Mierzei Wiślanej. Uczy młodzież wychowania fizycznego, a od niedawna także biologii. Przyczynił się do tego wolontariat w międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF i działającym pod jej skrzydłami Błękitnym Patrolu, który dba o siedliska przyrodnicze ssaków morskich oraz ptaków. Jan Wilkanowski jest z nim związany do dzisiaj.
Prywatnie mąż i tata (naturalny i zastępczy) dla dwóch dorosłych już synów. Kocha aktywność fizyczną w każdej postaci – biega (ukończył 6 maratonów!), jeździ na rowerze, pływa kajakiem, żegluje, chodzi po górach (Bieszczady to jego drugie ukochane miejsce na ziemi!). Interesuje się także fotografią, ornitologią, muzyką, architekturą i historią. Autor książki Błękitne opowieści (2021), w której opisał pracę wolontariuszy Błękitnego Patrolu. Finalista konkursu „Nauczyciel Pomorza 2018”.
Indeks : 171 978-83-08-08080-1
Opis:
- Język:
- polski
- Oprawa:
- twarda
Specyficzne kody :
Zobacz także
-
Zgubnik pomorski. Część I. Kaszuby. Wycieczki...Cena 37,14 zł
-
Trójmiasto. Ucieczki z miasta. Przewodnik...Cena 42,86 zł
-
Zgubnik pomorski. Część II. Kociewie, Żuławy i...Cena 37,14 zł
-
Bucket list. Kaszuby i Bory Tucholskie. 100...Cena 42,86 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Zbiór bajek i baśni napisanych w języku kaszubskim.
Redakcji i wyboru bajek dokonała Bożena Ugowska, ilustracje wykonała Natalia Krzyżanowska.
W Kaszubskim Lesie żyją stolemy – znane z legend istoty większe od ludzi. Jednym z nich jest Stolko, który mieszka z rodziną w jaskini. Pewnego dnia postanawia bez zgody rodziców zrobić sobie wycieczkę do lasu, gdzie spotyka… małą dziewczynkę.
Publikacja ma według zamierzenia jej autorów i pomysłodawców – służyć jako materiał pomocniczy w nauce języka kaszubskiego, jedynego takiego w Polsce, który posiada ustawowy status języka regionalnego. Śpiewnik „Zamalënił sã mak” zawiera 20 piosenek w języku kaszubskim, ułożonych alfabetycznie według tytułów, dla dzieci od wieku wczesnoszkolnego aż po ostatnie klasy szkoły podstawowej.
To wyjątkowa płyta z książką zawierającą teksty, na której zgromadziliśmy piętnaście najpiękniejszych i najcenniejszych dla historii regionu kolęd, zaaranżowanych, zagranych oraz zaśpiewanych po kaszubsku (w tym kolęda kociewska) przez Chór Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej
Produkty w tej samej kategorii:
Druga część pomorskiego przewodnika dla dzieci z rodzicami prezentująca ciekawe miejsca, raczej bez zwyczajowych tłumów, kolejek i komercyjnych atrakcji na Kociewiu, Żuławach i Powiślu. Nieco inaczej niż w pierwszym poświęconym Kaszubom tomie, poza eskapadami na łono natury są też propozycje zwiedzania miasteczek i zamków, jakich we wschodniej części województwa pomorskiego nie brakuje. Mimo to, zaproponowane przez autorki „marszruty” nie wpisują się w tradycyjne szlaki zwiedzania tych miejsc.
Kolejny tam z serii przewodników, poświęconych literaturze powstającej na Pomorzu wydawanych przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. NCK od 2015 roku organizuje „literackie wizje lokalne” w trakcie których pochodzący z Pomorza literaci oprowadzają po ważnych dla siebie miejscach, związanych z ich własną twórczością oraz twórczością inspirujących ich pisarzy.
Kolejny tam z serii przewodników, poświęconych literaturze powstającej na Pomorzu wydawanych przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. NCK od 2015 roku organizuje „literackie wizje lokalne” w trakcie których pochodzący z Pomorza literaci oprowadzają po ważnych dla siebie miejscach, związanych z ich własną twórczością oraz twórczością inspirujących ich pisarzy.
Kolejny tom z serii przewodników, poświęconych literaturze powstającej na Pomorzu wydawanych przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. NCK od 2015 roku organizuje „literackie wizje lokalne” w trakcie których pochodzący z Pomorza literaci oprowadzają po ważnych dla siebie miejscach, związanych z ich własną twórczością oraz twórczością inspirujących ich pisarzy.