• Obecnie brak na stanie
Ślad wody
  • Ślad wody
  • Ślad wody

Ślad wody

33,33 zł
Cena nie uległa zmianie

Pierwszy tom serii skierowanej do dorosłego czytelnika, osadzonej w świecie dawnych Słowian. Bohaterką tomu jest Gniewicha. Nie jest piękna. Nie jest nawet miła. Nie jest bogata i nie dysponuje żadną magią. Jest niemal tak zwyczajna, że aż nudna. Ma jednak pewną ważną cechę. Jest niebywale inteligentna. Czy to wystarczy, by przetrwać w świecie Stworzy?

Ilość
Obecnie brak na stanie

“Ślady Leszego” to opowieści tylko pozornie o bogach i demonach. Przede wszystkim to historie o ludziach uwięzionych w potrzasku między jednym i drugim. To też opowieści o samotności, odrzuceniu i gniewie, który potrafi być tak wielki, że wreszcie musi spłonąć we własnym żarze. To również historie o tym, że czasem łatwiej mierzyć się z demonami atakującymi w ciemnym lesie niż z tymi, które czają się w ludzkiej duszy. Na szczęście są sposoby, by pokonać jedne i drugie.

Bohaterką pierwszego tomu pod tytułem “Ślad wody” jest Gniewicha. Nie jest piękna. Nie jest nawet miła. Nie jest bogata i nie dysponuje żadną magią. Jest niemal tak zwyczajna, że aż nudna. Ma jednak pewną ważną cechę. Jest niebywale inteligentna. Czy to wystarczy, by przetrwać w świecie Stworzy?

Fragment opowiadania:

“— To może choć złożycie ofiarę? Niechby wodnik dostał dar, to może od ludzi będzie się z dala trzymać? Przecież trzeba coś zrobić! Ludzie są na skraju paniki.
Żerca mruknął, zapewne zastanawiając się nad słowami Zbyluta. Patrzył na nich czy trzymał wzrok wbity w klepisko? Gniewicha nie miała zbyt wiele czasu na zastanawianie się, bo Dobrowit powiedział niechętnie:
— Zgoda. Tyle mogę zrobić. Ale nie tu. Trzeba iść nad rzekę. I to cała osada! Kto słaby, tego zanieście, kto stary, temu pomóżcie iść. Wszyscy mieszkańcy muszą iść nad Wesołą, inaczej ofiara na nic.
Zapadła ciężka cisza. Gniewicha była pewna, że mężczyźni zbledli, słysząc oświadczenie żercy.
— Dobrze — powiedział cicho Jeż.

Po chwili wahania mężczyźni zgodzili się. Ofiara miała zostać złożona jeszcze tego wieczoru.”Indeks : 157 978-83-949468-1-4

Opis:

Format:
15x21cm
Język:
polski
Liczba stron:
96
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Underworld Kingdom
Miejsce i rok wydania:
2019

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Zolojka. Powieść z nadmorskiej Polski
  • Obecnie brak na stanie
Zolojka. Powieść z nadmorskiej Polski

"Zolojka. Powieść z nadmorskiej Polski" to według Autora, pierwsza prawdziwie morska polska powieść opowiadająca o życiu, zwyczajach i pracy mieszkańców Jastarni w pierwszych latach po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i dostępu do morza. 

Cena 19,05 zł
Mowa milczenia
  • Obecnie brak na stanie
Mowa milczenia

"Mowa milczenia" to powieść o losach Kaszub i Kaszubów, na podstawie historii jednej z mieszkanek Sierakowic, Jadwigi Piepiórki.

literatura obyczajowa, romans 

Cena 38,10 zł
Żëcé i przigòdë Remùsa. Zwiercadło kaszëbsczé...

Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Aleksandra Majkowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu prof. Jerzego Tredera, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez prof. Marka Cybulskiego i Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic

Cena 75,24 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio