• Napiętnowani miłością
  • fragment książki

Napiętnowani miłością

3,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Niniejsza książeczka, będąca apokryfem, mówi o życiu wypełnionym nie tylko sławą, ale i ponad miarę cierpieniem.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Niezwykłym zjawiskiem średniowiecznej Europy była poezja śpiewana. Tę lirykę od XII do XIV wieku układano przede wszystkim ku uwielbieniu niewiast, choć śpiewano także pieśni o tematyce religijnej i politycznej

Poetę śpiewającego przy własnym akompaniamencie nazywano w Niemczech minezengerem (Minnesänger), a w Anglii i Szkocji minstrelem. Kim byli ci bardowie? Twórcami i wykonawcami piesniś wedrujących przez kraj. Przeważnie byli to rycerze, a zdarzali się i panowie, jak choćby pomorski książę Wisław III z Rugii.

Na dworach niemieckich śpiewał wówczas minzenger Jeremiasz Süsskind von Timberg. Był z pochodzenia Żydem i to, że jego utwory uzyskały sławę u potomnych było niezwykłe ze względu na wielką niechęć do Żydów jaka wówczas na tych ziemiach panowała.

Niniejsza książeczka, będąca apokryfem, mówi o życiu wypełnionym nie tylko sławą, ale i ponad miarę cierpieniem.

Indeks : 050 3-922735-83-5

Opis:

Format:
14x20cm
Język:
polski
Liczba stron:
38
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Wydawnictwo im. J. Lelewela
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 1992

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Nordowé pòwiôstczi (Północne opowiastki)

Swoje teksty Mateusz Bullmann publikował wcześniej w „Pomeranii” i jej dodatku „Stegna”, a jego cykle opowiadań zawsze miały swoich wiernych czytelników, którzy w jego prozie cenią autentyzm. Czytając jego opowiadania wracamy wspomnieniami do czasów dzieciństwa, gdzie siedząc z dziadkami z zapartym tchem słuchaliśmy ich historii. W takich opowieściach nie stosowano zbyt wielu środków artystycznego wyrazu, ale nie braknie tam wartkiej akcji, bohaterów z krwi i kości, przystępny język. Autor zachęca, zaprasza nas do swojego świata.

Cena 28,00 zł

Na polskiej fali

Piętnastoletni chłopiec spędza osiem miesięcy w Jastarni na Helu, gdzie mieszka w chacie rybaka i ściśle współżyje z jego rodziną. Książka budzi zainteresowanie morzem i jego ludnością. Zaznajamia z twardymi warunkami życia i pracy rybaków, uczy dla niej szacunku. Praca i zrozumienie życia innych ludzi występują jako czynniki kształcące moralną i fizyczną stronę jednostki.

Cena 20,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio