- Obecnie brak na stanie

Niniejsza książeczka, będąca apokryfem, mówi o życiu wypełnionym nie tylko sławą, ale i ponad miarę cierpieniem.
Niezwykłym zjawiskiem średniowiecznej Europy była poezja śpiewana. Tę lirykę od XII do XIV wieku układano przede wszystkim ku uwielbieniu niewiast, choć śpiewano także pieśni o tematyce religijnej i politycznej
Poetę śpiewającego przy własnym akompaniamencie nazywano w Niemczech minezengerem (Minnesänger), a w Anglii i Szkocji minstrelem. Kim byli ci bardowie? Twórcami i wykonawcami piesniś wedrujących przez kraj. Przeważnie byli to rycerze, a zdarzali się i panowie, jak choćby pomorski książę Wisław III z Rugii.
Na dworach niemieckich śpiewał wówczas minzenger Jeremiasz Süsskind von Timberg. Był z pochodzenia Żydem i to, że jego utwory uzyskały sławę u potomnych było niezwykłe ze względu na wielką niechęć do Żydów jaka wówczas na tych ziemiach panowała.
Niniejsza książeczka, będąca apokryfem, mówi o życiu wypełnionym nie tylko sławą, ale i ponad miarę cierpieniem.
Indeks : 050 3-922735-83-5
Opis:
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Z tego Słownika korzystać mogą wszyscy, którzy chcą wzbogacić zasób swego słownictwa kaszubskiego tak w mowie, jak i przy tworzeniu tekstów pisanych.
UWAGA słownik powystawowy, może być porysowany, rogi zagniecone itp
Tomik wierszy o śmierci, opatrzony sugestywnymi ilustracjami Ewy Tusk-Szur.
Książka zawiera w sobie opowiadania nagrodzone na Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim im. Jana Drzeżdżona z lat 1996-2005.
Unikatowe wydanie kolekcjonerskie dla miłośników prozy Aleksandra Majkowskiego. Zawiera tekst w opracowaniu prof. Jerzego Tredera, dostosowany do współczesnych zasad pisowni kaszubskiej przez prof. Marka Cybulskiego i Bogumiłę Cirocką. O oprawę graficzną zadbał Wawrzyniec Samp, wybitny rzeźbiarz i grafik związany ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, ilustrator książek oraz twórca pomników i tablic
Nowa powieść Martyny Bundy, autorki wielokrotnie nagradzanego debiutu Nieczułość.
Epicki rozmach, wyraziste postaci oraz trzymająca w napięciu akcja brawurowo rozpisana na siedem wieków historii.
Pamiętniki Anny Łajming to pochłaniająca czytelnika trylogia: „Dzieciństwo”, „Młodość”, „Mój dom” – splata się tu pogodny nastrój z prozą życia, autentyzmem przeżyć wewnętrznych, z obrazem przedwojennej Polski.
Kindheit to pierwszy tom pamiętników, wydany w języku niemieckim.
"Legenda o pustelniku" - jedno z najciekawszych opowiadań Lecha Bądkowskiego. Wycofana przez cenzurę ze zbioru opowiadań "Połów nadziei" w końcu lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wydana w następnych latach. Piękna, pełna metafor opowieść o człowieku powracającym do swej ojczyzny. Po latach można zaryzykować tezę, że autor pisał o samym sobie.