
Lech Bądkowski - 30 lat później
Publikacja jest pokłosiem konferencji naukowej zorganizowanej dla uczczenia 30. rocznicy śmierci pisarza i działacza kaszubskiego Lecha Bądkowskiego
„Bitwa trwa" to zbór opowiadań o przeżyciach autora na frontach II wojny światowej.
Autor, znany pisarz, brał udział w II wojnie światowej, walcząc na wielu frontach, począwszy od kampanii wrześniowej. Służył w armii lądowej, w jednostkach spadochronowych, w marynarce wojennej na Zachodzie, był we Francji, Norwegii, W. Brytanii, we Włoszech. Jest kawalerem Orderu Virtuti Militari. Jego przeżycia z tego okresu są tematem zbioru opowiadań „Bitwa trwa", którego trzy wydania rozeszły się bardzo szybko. Obecne, czwarte wydanie, uzupełnione, kilkoma nowymi opowiadaniami daje Czytelnikowi rozszerzony obraz wojennych peregrynacji polskiego żołnierza w kraju i na Zachodzie.
Publikacja jest pokłosiem konferencji naukowej zorganizowanej dla uczczenia 30. rocznicy śmierci pisarza i działacza kaszubskiego Lecha Bądkowskiego
Wznowienie najgłośniejszej i najbardziej znanej "wdzydzko-kaszubskiej" powieści Róży Ostrowskiej. Lektura obowiązkowa nie tylko dla miłośników "kaszubskiego morza".
Pamiętniki Anny Łajming to pochłaniająca czytelnika trylogia: „Dzieciństwo”, „Młodość”, „Mój dom” – splata się tu pogodny nastrój z prozą życia, autentyzmem przeżyć wewnętrznych, z obrazem przedwojennej Polski.
Kindheit to pierwszy tom pamiętników, wydany w języku niemieckim.
Flaga kaszubska swe kolory wzięła od kaszubskiego herbu – czarnego gryfa w koronie na złotym tle. Zgodnie z zasadami heraldyki przekłada się to na czarno-złotą (żółtą) flagę z dwoma jednakowymi, poziomymi pasami, gdzie barwa godła daje barwę górnej połowie, a barwa pola – połowie dolnej.
3"Życie i przygody Remusa" to arcydzieło literatury kaszubskiej.
Niniejsza książeczka, będąca apokryfem, mówi o życiu wypełnionym nie tylko sławą, ale i ponad miarę cierpieniem.
Òchlëca. Antologiô dokazów nôdgrodzonëch w Òglowòpòlsczim Lëterecczim Kònkùrsu m. Jana Drzeżdżona w latach 2017-2019 - zawiera prace nagrodzone oraz protokoły pokonkursowe. Można w niej zapoznać się z twórczością współczesnych autorów tworzących w języku kaszubskim.