• Bitwa trwa

Bitwa trwa

15,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

„Bitwa trwa" to zbór opowiadań o przeżyciach autora na frontach II wojny światowej.

Ilość

Autor, znany pisarz, brał udział w II wojnie światowej, walcząc na wielu frontach, począwszy od kampanii wrześniowej. Służył w armii lądowej, w jednostkach spadochronowych, w marynarce wojennej na Zachodzie, był we Francji, Norwegii, W. Brytanii, we Włoszech. Jest kawalerem Orderu Virtuti Militari. Jego przeżycia z tego okresu są tematem zbioru opowiadań „Bitwa trwa", którego trzy wydania rozeszły się bardzo szybko. Obecne, czwarte wydanie, uzupełnione, kilkoma nowymi opowiadaniami daje Czytelnikowi rozszerzony obraz wojennych peregrynacji polskiego żołnierza w kraju i na Zachodzie.

Indeks : 010 83-70408-71-9

Opis:

Format:
14x25cm
Język:
polski
Liczba stron:
284
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Oficyna Czec
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2004

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Mowa milczenia
  • Obecnie brak na stanie

Mowa milczenia

"Mowa milczenia" to powieść o losach Kaszub i Kaszubów, na podstawie historii jednej z mieszkanek Sierakowic, Jadwigi Piepiórki.

literatura obyczajowa, romans 

Cena 40,00 zł

Pij, braciszku, pij / Trink, Brüderlein, trink

Niniejsza książka przypomina po trochu nieco znaną z XIX i XX wieku, nie tylko na innych ziemiach polskich, także na Pomorzu, literaturę antyalkoholową, będącą wyrazem ruchu trzeźwościowego, obecnego również w Niemczech, którego wyrazem były Bractwa Trzeźwości.

Cena 25,00 zł
Zolojka. Powieść z nadmorskiej Polski
  • Obecnie brak na stanie

Zolojka. Powieść z nadmorskiej Polski

"Zolojka. Powieść z nadmorskiej Polski" to według Autora, pierwsza prawdziwie morska polska powieść opowiadająca o życiu, zwyczajach i pracy mieszkańców Jastarni w pierwszych latach po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i dostępu do morza. 

Cena 20,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio