Długo oczekiwana uzupełniona i poprawiona kaszubska edycja słynnej kaszubskiej epopei autorstwa A. Majkowskiego. Niniejsze wydanie zostało poszerzone o nieznane fragmenty, odczytane z rękopisu.
Gòscëna (Gościna)
Książka zawiera dwa opowiadania Mariana Jelińskiego napisane w języku kaszubskim.
Marian Jeliński- kaszubski twórca, który zadebiutował w drugiej połowie lat 70’. Oba opowiadania były nagrodzone w konkursach. Za pierwsze z nich „ Gòscëna” Marian Jeliński zdobył trzecie miejsce w I Kaszubskim Konkursie Literackim, zorganizowanym w 1977 roku przez Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie. Natomiast talent pisarski poety w opowiadaniu „Doktor Alosz z Grifa Kaszëbsczégò” został doceniony podczas X Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona w 2005 roku, które organizowane jest corocznie w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Opowiadania autora pokazują dwie strony kaszubszczyzny, pierwsza ukazuje spokojne życie codzienne- druga ciemniejsza strona egzystencji nawiązuje do totalitarnego systemu komunistycznego.
Indeks : 244 83-89692-21-x
Opis:
- Format:
- 15x21
- Język:
- kaszubski
- Liczba stron:
- 22
- Oprawa:
- miękka
- Wydawca:
- Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
- Miejsce i rok wydania:
- Wejherowo 2006
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Książka w sposób humorystyczny opowiada o życiu codziennym małej dziewczynki, tytułowej Mariolki i jej przygodach w bajkowej krainie jej fantazji.
Doskonała pomoc dydaktyczna w nauce języka kaszubskiego, szczególnie I etapu edukacyjnego.
Pozycja z audiobookiem, czyta Magdalena Kropidłowska
Tomik wierszy o śmierci, opatrzony sugestywnymi ilustracjami Ewy Tusk-Szur.
Zabawny komiks w języku kaszubskim o młodym małżeństwie z Warszawy. Wakacje na pierwszą rocznicę ślubu? - rodzice zawsze mają gest. Dla niego to wspomnienie z dzieciństwa, dla niej utrapienie, przecież Kaszuby to nie Karaiby.
Produkty w tej samej kategorii:
Powieść Krystyny Lewny – Kaczczi, jest zapisem etapów odkrywania nizin i głębin ludzkiej natury. Nie są to wejrzenia przynoszące psychiczne czy intelektualne zadowolenie, ale może właśnie okrutne rozprawienie się z własnymi ograniczeniami i złudzeniami przynosi człowiekowi autentyczny obraz własnego „ja”?
Pamiętniki Anny Łajming to pochłaniająca czytelnika trylogia: „Dzieciństwo”, „Młodość”, „Mój dom” – splata się tu pogodny nastrój z prozą życia, autentyzmem przeżyć wewnętrznych, z obrazem przedwojennej Polski.
Kindheit to pierwszy tom pamiętników, wydany w języku niemieckim.
Zielnik jest miejscem nieoczywistym. Jako terytorium niby to posiada pewne granice, bo przecież rośliny rosną w rzędach lub grupach. Ale przecież jest to również przestrzeń, której nikt nie zdoła w pełni opanować, i gdzie trzeba się zgodzić tak na zioła jak i kwiaty, tak na piękno pielęgnowane, jak i dzikie. Stajemy zatem przed żywą sferą, pełną zapachów, dźwięków i kolorów. Zielnik kaszubski zaprasza i otwiera się. Nic tylko czytać…
Zbiór opowiadań Augustyna Dominika - w języku kaszubskim i polskim