• Goscëna

Gòscëna (Gościna)

9,52 zł
Cena nie uległa zmianie

Książka zawiera dwa opowiadania Mariana Jelińskiego napisane w języku kaszubskim.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Marian Jeliński- kaszubski twórca, który zadebiutował w drugiej połowie lat 70’. Oba opowiadania były nagrodzone w konkursach. Za pierwsze z nich „ Gòscëna” Marian Jeliński zdobył trzecie miejsce w I Kaszubskim Konkursie Literackim, zorganizowanym w 1977 roku przez Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie. Natomiast talent pisarski poety w opowiadaniu „Doktor Alosz z Grifa Kaszëbsczégò” został doceniony podczas X Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona w 2005 roku, które organizowane jest corocznie w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Opowiadania autora pokazują dwie strony kaszubszczyzny, pierwsza ukazuje spokojne życie codzienne- druga ciemniejsza strona egzystencji nawiązuje do totalitarnego systemu komunistycznego.

Indeks : 244 83-89692-21-x

Opis:

Format:
15x21
Język:
kaszubski
Liczba stron:
22
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Miejsce i rok wydania:
Wejherowo 2006

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Gùczów Mack gôdô
  • Obecnie brak na stanie
Gùczów Mack gôdô

Felietony „Gùczów Mack gôdô” należą do najbardziej znanej części twórczości autora. Są rodzajem krótkiej, swobodnej formy wypowiedzi utrzymanej w osobistym tonie o tematyce czerpanej z życia codziennego. Komizm postaci, słowa i sytuacji umożliwia wyrażanie różnych poglądów. Dzięki temu treść felietonów uczy o ludzkich przywarach i poczuciu humoru, a jednocześnie kultywuje kaszubskie słowo.

Cena 36,19 zł
Na polskiej fali
  • Obecnie brak na stanie
Na polskiej fali

Piętnastoletni chłopiec spędza osiem miesięcy w Jastarni na Helu, gdzie mieszka w chacie rybaka i ściśle współżyje z jego rodziną. Książka budzi zainteresowanie morzem i jego ludnością. Zaznajamia z twardymi warunkami życia i pracy rybaków, uczy dla niej szacunku. Praca i zrozumienie życia innych ludzi występują jako czynniki kształcące moralną i fizyczną stronę jednostki.

Cena 19,05 zł
Trzy zielone strzały

Jest to powieść historyczna z czasów wojny trzynastoletniej, silnie zakorzeniona w historii Kaszub i Pomorza, przedstawiająca wydarzenia w naszym regionie w jednym z najdramatyczniejszych momentów, kiedy to ważyły się losy Pomorza Nadwiślańskiego i jego łączności z Polską.

Cena 14,29 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio