• Kaszubes at Vienna

Kaszubes at Vienna

14,29 zł
Cena nie uległa zmianie

tłum. B. Krbechek i S. Frymark

For the 200 th Anniversary of the Liberation of Germans and Christianity from the Turkish Yoke in AD 1683

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Angielskojęzyczna wersja jednej z najpopularniejszych kaszubskich sztuk teatralnych, autorstwa Hieronima Derdowskiego, opowiadająca o kaszubskiej szlachcie z Zaborów w czasach wiedeńskiej wiktorii.

Indeks : 110 978-83-89079-79-4

Opis:

Format:
14x20cm
Język:
angielski
Liczba stron:
40
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2007

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Gdańsk. Przewodnik literacki

Gdańsk i jego wielokulturowa historia to sceneria literackich dzieł nie tylko Güntera Grassa, ale także wielu innych polskich i niemieckich pisarzy od baroku do współczesność. Zaproponowane w książce spacery wiodą szlakiem miejsc opisanych w powieściach i wierszach autorstwa Stefana Chwina, Pawła Huellego, Josepha von Eichendorffa, Alfreda Döblina, Willibalda Omankowskiego i wielu innych.

Cena 36,19 zł
Sydonia. Słowo się rzekło

Akta procesowe Sydonii von Bork przetrwały zawieruchę dziejową. Cherezińska rekonstruuje historię tej wyjątkowej kobiety, sięgając do starych dokumentów. Dlaczego oskarżono starą szlachciankę? Czy była ofiarą mordu sądowego, czy awanturnicą, która sama wpakowała się w kłopoty? Kim była najsłynniejsza pomorska czarownica? I dlaczego o jej rodzie mówiono: To jest stare jak Bork i diabeł?

 

Cena 52,38 zł
Raptularz kaszubski

Kaszubski raptularz to tomik recenzji, esejów i artykułów złożony w całość dzięki porządkowi gatunkowemu omawianych utworów i zjawisk.

Cena 27,62 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio