• Nowy
ZYMK. Zsziwk 12
  • ZYMK. Zsziwk 12

ZYMK. Zsziwk 12

30,00 zł
Brutto

Plon i jubileusz działalności młodych twórców kaszubskich przez ostatnie 20 lat, skupionych w grupie literackiej ZYMK. 

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

W publikacji zaprezentowano utwory 35 autorów zamieszczających przez ostatnie dwie dekady - wiersze i opowiadania w języku kaszubskim. Publikacja została wydana przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

 

 

Indeks : 978-83-66052-72-7

Opis:

Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Format:
15x21cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
150
Miejsce i rok wydania:
2022

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Kutry o czerwonych żaglach + CD

Kutry o czerwonych żaglach - Augustyn Necel
 
Powieść ta po raz pierwszy ukazała się w 1955 roku i stała się sukcesem literackim, którego ponad pięćdziesięcioletni debiutant się nie spodziewał. Augustyn Necel, wnikliwy obserwator życia Kaszubów, kronikarz spod rozewskiej blizy – jak napisał o nim Franciszek Fenikowski, to pisarz zajmujący w kaszubskiej literaturze miejsce szczególne. Jego Kutry o czerwonych żaglach, których głównym bohaterem jest Franek Gojka to bogate źródło wiedzy dla etnografów, historyków, literatów o kaszubskich rybakach, zwyczajach, po prostu życiu...

 

Cena 30,00 zł
Gùczów Mack gôdô
  • Obecnie brak na stanie

Gùczów Mack gôdô

Felietony „Gùczów Mack gôdô” należą do najbardziej znanej części twórczości autora. Są rodzajem krótkiej, swobodnej formy wypowiedzi utrzymanej w osobistym tonie o tematyce czerpanej z życia codziennego. Komizm postaci, słowa i sytuacji umożliwia wyrażanie różnych poglądów. Dzięki temu treść felietonów uczy o ludzkich przywarach i poczuciu humoru, a jednocześnie kultywuje kaszubskie słowo.

Cena 38,00 zł

Raptularz kaszubski

Kaszubski raptularz to tomik recenzji, esejów i artykułów złożony w całość dzięki porządkowi gatunkowemu omawianych utworów i zjawisk.

Cena 29,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio