• Poezja mowy

Poezja mowy

9,52 zł
Cena nie uległa zmianie

Wybór poezji w językach mniejszości narodowych i grup etnicznych w Polsce.

Ilość

Wybór poezji w językach mniejszości narodowych i grup etnicznych w Polsce. Publikacja została wydana w ramach V Festowalu Mniejszości Narodowych i Grup Etnicznych w Gdańsku w 2002 roku przez Związek Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku.

Indeks : 065 83-917080-0-4

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
polski, kaszubski, niemiecki, ukraiński, białoruski, romski, litewski
Liczba stron:
93
Oprawa:
miękka
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2002

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Przypisy

Tomik poezji s. Doroty Ireny Depka OSB. Postać s. Doroty i jej Wiersze stanowią m.in. wspaniały łącznik między kontemplacyjnym klasztorem żarnowieckim a światem

Cena 4,76 zł
Przódë a dzysô (Kiedyś i dziś)

Ceynowa-poeta w zbiorku Przódë a dzysô to liryk związany z kaszubską ludowością i autentyzmem kulturowym. Pozytywnie – chwaląco i uwznioślająco – przedstawiający tradycję przodków oraz ustawiający się w pokoleniowo-historycznym szeregu liderów pomorskiego ruchu identyfikacyjnego. To także liryk poromantyczny, który wychodząc od wyrażania prawd ludu, formułuje wartości rodowe, etniczne i narodowe, sławiące własne kaszubskie domostwo, ale i związki z Polską jako państwem i racją cywilizacyjną. Otrzymujemy więc dzisiaj 65 wierszy nasiąkniętych stylem myślenia autora, który zanurzony w dawność pisał nie tylko dla swoich współczesnych, ale i dla naszego dzisiejszego „teraz”.

Cena 23,81 zł
W malënowim chróscewim i wëbróné baladë (W...

Publikacja zawiera zbiór utworów Bolesława Leśmiana, polskiego poety i prozaika przetłumaczonych na język kaszubski. Tłumaczenia podjęła się Ida Czaja, poetka, nauczycielka, tłumaczka i recytatorka. Wiersze cechuje osobliwy język, pełen neologizmów i metafor. W książce zawarto posłowie prof. Jerzego Tredera.

Cena 18,10 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio