Mòrtualia
  • Mòrtualia
  • Mòrtualia
  • Mòrtualia

Mòrtualia

25,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Tomik wierszy o śmierci, opatrzony sugestywnymi ilustracjami Ewy Tusk-Szur.

Ilość

Fragment omówienia zbiorku, pióra prof. Adeli Kuik-Kalinowskiej:

"Tomasz Fopke w Mortualiach w swej poetyckiej drodze daje nową propozycję tematyczno-literacką. Poważny i dostojny temat śmierci w jego poetyckich próbach nie jest ukazany w estetycznych ekscesach. Śmierć jest u niego bliska, intymna i namacalna. Bliska, ponieważ odchodzą ludzie, z którymi związane było życie mówiącego, intymna poprzez wewnętrzny monolog i dialog z nią, namacalna poprzez przedmioty, obrazy i wspomnienia pozostałych po tych, którzy odeszli. Mortualia są dialogiem ze śmiercią zarówno w jej jednostkowym jak też uniwersalnym wymiarze, dialogiem wspólnotowej tradycji kaszubskiej ze współczesnym doświadczeniem śmierci. Można się jej bać, ale można też ją obłaskawiać; zdaje się podpowiadać autor niniejszego tomu wierszy."Indeks : 310 978-83-940661-5-4

Opis:

Format:
15x21cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
64
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Biblioteka Gminy Wejherowo
Miejsce i rok wydania:
Bolszewo 2016

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Pasaże kaszubskie

"Pasaże kaszubskie" składają się z recenzji, omówień i charakterystyk dotyczących współczesnej literatury kaszubskojęzycznej  polskojęzycznej okresu 2014-2019, sformułowanych w ciągu ostatnich trzech lat z perspektywy literaturoznawstwa oraz z charakterystyk życia środowiska teatralnego, plastycznego i akademickiego.

Cena 30,00 zł

Przypisy

Tomik poezji s. Doroty Ireny Depka OSB. Postać s. Doroty i jej Wiersze stanowią m.in. wspaniały łącznik między kontemplacyjnym klasztorem żarnowieckim a światem

Cena 5,00 zł

Pón Tadeùsz (Pan Tadeusz)

Wersja w twarej okładce. Adam Mickiewicz, Pón Tadeùsz to je ostatni najachùnk na Lëtwie. Szlacheckô historiô z rokù 1811 i 1812 w dwanôsce knégach wiérszã. Skaszëbił Stanisław Janke.

Cena 29,90 zł

Raptularz kaszubski

Kaszubski raptularz to tomik recenzji, esejów i artykułów złożony w całość dzięki porządkowi gatunkowemu omawianych utworów i zjawisk.

Cena 29,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio