- Nowy
Bardzo rzadkie nieporozumienie oraz inne kompozycje poezją i prozą konstruowane
"Bardzo rzadkie nieporozumienie oraz inne kompozycje poezją i prozą konstruowane", to niezwykle osobisty, często wzruszający zapis prozą i wierszem zarówno dnia codziennego jak i fantazji poety.
Marek Biegalski urodził się w 1957 roku w Legionowie. Od dzieciństwa związany z Kociewiem. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim, religioznawstwo ze specjalizacją filozofia religii oraz Podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat „Kociewskiego Pióra 2013”. Stypendysta Prezydenta Miasta Starogard Gdański. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Morski w Gdańsku. Był korektorem i redaktorem merytorycznym w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych w Warszawie. Obecnie mieszka w Starogardzie Gdańskim. Lubi dobrą muzykę, ceni interesującą literaturę i teatr. Dużo podróżował.
Indeks : 684 9788380110311
Opis:
- Format:
- 14x21cm
- Język:
- polski
- Liczba stron:
- 92
- Oprawa:
- miękka
- Wydawca:
- Warszawska firma wydawnicza
Specyficzne kody :
Zobacz także
-
Wczesny rześki poranek rozpogadza błękitne nieboCena 23,81 zł
-
Z pozoru na przekórCena 23,81 zł
Produkty w tej samej kategorii:
Publikację stanowi zbiór wierszy z lat 1977-2017, wybranych i ułożonych przez Stanisława Janke. Wiersze wybrane zostały ze wszystkich tomików autora z dodatkiem utworów publikowanych w antologiach oraz niepublikowanych.
Tomik wierszy o śmierci, opatrzony sugestywnymi ilustracjami Ewy Tusk-Szur.
"To dla Ciebie..." - zbiór wierszy Franciszka Fenikowskiego, adresowanych do jego trzech wielkich miłości: Róży Ostrowskiej, Teresy Sierant i Ireny Fenikowskiej. Wewnątrz tomiku wiele zdjęć związanych ze wspomnianymi postaciami.
Jest to antologia poezji dla dzieci – pozycja wydana w 2001, która rozeszła się w błyskawicznym – jak na warunki kaszubskojęzycznych książek – tempie, około roku. Pozycja, która na 240 stronach obejmuje ogromny dorobek poetycki twórców kaszubskich skierowany do najmłodszego pokolenia. Na skutek licznych próśb, zwłaszcza nauczycieli języka kaszubskiego, zdecydowano się na dodruk 300 egzemplarzy.