• "Kaszëbsczi Òdkriwca" podręcznik do klasy 4

Kaszëbsczi Òdkriwca. Podręcznik do klasy 4 (Kaszubski odkrywca)

35,00 zł
Brutto

Najnowszy podręcznik do nauki języka kaszubskiego przeznaczony dla klasy 4. Podręcznik z płytą CD.

Ilość

 

Program nauczania „Kaszëbsczi Òdkriwca” zakłada, że uczeń kończący szkołę podstawową będzie posiadał różnorodne kompetencje językowe w zakresie odbioru wypowiedzi i wykorzystywania zawartych w nich informacji, analizy i interpretacji tekstów kaszubskiej kultury oraz tworzenia własnych wypowiedzi, zarówno ustnych jak i pisemnych. Absolwent szkoły podstawowej będzie świadomy swojej tożsamości kulturowej, wartości kaszubskiego dziedzictwa, zarówno w wymiarze materialnym jak i niematerialnym, doceni zaangażowanie w życie regionu wszystkich, którzy w znaczny sposób przyczynili się do tego, aby język kaszubski zasłużył w pełni na miano języka regionalnego.

 

Do stworzenia podręczników wykorzystano testy literackie wskazane w podstawie programowej jako lektury obowiązkowe.

W klasie czwartej treści dotyczą najbliższego środowiska, tradycji, zwyczajów związanych z poszczególnymi porami roku. Świat baśniowy przeplatać się będzie ze współczesnymi przygodami rówieśników: Macka i Balbiny.  

Indeks : 224 978-83-62137-90-9

Opis:

Format:
21x29,5
Język:
kaszubski
Liczba stron:
128
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2018

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Jô w Kaszëbsczi, Kaszëbskô w swiece cz. 3 (Ja...

Książka „Jô w Kaszëbsczi, Kaszëbskô w swiece” jest jedynym podręcznikiem do nauki języka kaszubskiego dla szkół ponadgimnazjalnych. Jej bogata treść i ciekawa grafika stanowią znakomitą promocję kultury i regionu kaszubskiego. Wysoki poziom wydania udało się uzyskać dzięki wiedzy oraz wieloletniemu doświadczeniu pedagogicznemu autorów.

Cena podstawowa 39,00 zł -4,00 zł Cena 35,00 zł
Z kaszëbsczim w swiat. Spiéwómë pò kaszëbskù (Z...
  • Obecnie brak na stanie

Z kaszëbsczim w swiat. Spiéwómë pò kaszëbskù (Z...

(płyta CD) Świetna pomoc w nauczaniu języka kaszubskiego, 16 piosenek w języku kaszubskim dla dzieci i młodzieży. W realizacji płyty udział wzięli uczniowie, absolwenci i pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie.

Cena 15,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio