- Obecnie brak na stanie
Kaszëbsczé kòlãdë (Kaszubskie kolędy) Kaszubski Zespół Regionalny "Levino"
Płyta Kaszubskiego Zespołu Regionalnego "Levino" - „Kaszëbsczé kòlãdë”. Zawarto na niej 26 utworów w języku kaszubskim.
Regionalny Zespół „Lewino" powstał w 1986 r. przy oddziale Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Lęborku. Nazwa „Lewino" nawiązuje do historycznej nazwy Lęborka. Od 1996 r. działa przy Franciszkańskim Duszpasterstwie Kaszubów, a od 2003 r. przy Lęborskim Stowarzyszeniu św. Jakuba Apostoła.
Indeks : 562
Opis:
- Oprawa:
- twarda
- Wydawca:
- Zespół Levino
- Format:
- 14 x 12,5 cm
- Język:
- kaszubski
- Miejsce i rok wydania:
- Lębork 2012
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Zobacz także
-
Levino - Kaszëbë, Kaszëbë Kaszubski Zespół...Cena 28,46 zł
-
Levino - Pòmòranijô Kaszubski Zespół RegionalnyCena 28,46 zł
-
Levino - Kaszëbskô Królëwò (Kaszubska Królowo)...Cena 24,39 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Książeczka do kolorowania "Poznaję Kaszuby" została przygotowana z myślą o najmłodszych. Łączy w sobie zabawę z edukacją regionalną. Pozwala małym odkrywcom poznawać znaczenie kaszubskich barw i symboli.
Pierwsze tłumaczenie na język kaszubski światowego klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz niestarzejącego się bestsellera. Oto po raz pierwszy w języku kaszubskim podążamy za Alicją w głąb króliczej nory.
Tomek, główny bohater opowieści o Zajęczym Wzgórzu żyje w Polsce w połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, czyli w okolicach roku 1985. Polską rządziła wówczas partia i rząd, o których dziś często się mówi, że były to władze „komunistyczne”.
W Kaszubskim Lesie żyją stolemy – znane z legend istoty większe od ludzi. Jednym z nich jest Stolko, który mieszka z rodziną w jaskini. Pewnego dnia postanawia bez zgody rodziców zrobić sobie wycieczkę do lasu, gdzie spotyka… małą dziewczynkę.
Produkty w tej samej kategorii:
Płyta pieśni i piosenek religijnych Kaszubskiego Zespołu Regionalnego "Levino" - Kaszëbskô Królëwo. Zawarto na niej 28 utworów w języku kaszubskim i polskim.
Płyta pt. „Gòrszi zort” Tomasza Fopkego jest pierwszym solowym kaszubskim projektem wydawniczym z obszaru kultury hip-hopu. Zawiera trzynaście utworów, do wyrazistych tekstów rapera, które zawierają protest artysty przeciw politycznej poprawności oraz bezdusznemu systemowi tłamszącemu wolność człowieka.