• Kaszëbsczé nótë na akòrdión/ Kaszubskie nuty na akordeon
  • Kaszëbsczé nótë na akòrdión/ Kaszubskie nuty na akordeon

Kaszëbsczé nótë na akòrdión/ Kaszubskie nuty na akordeon

20,00 zł
Brutto

Kaszëbsczé nótë na akòrdión w opracowaniu Pawła A. Nowaka zbiera repertuar wykonywany podczas kolejnych prób bicia rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach. Aranżacje przeznaczone są dla amatorów i adeptów gry na akordeonie. 

Ilość

Uproszczony zapis akompaniamentu basowo-akordowego, czytelne pokazanie struktury każdego utworu poprzez oznaczanie kolejnych cząstek literami, użycie języka kaszubskiego w tytułach i oznaczeniach tempa i charakteru – wszystko to wskazuje na dydaktyczny aspekt tego unikatowego wydawnictwa. Jednocześnie autor nie rezygnuje z elementów typowo artystycznych, takich jak kilkutaktowe wstępy do każdego utworu, proste pochody dwugłosowe, akordy w partii prawej ręki, ozdobniki, co czyni ten zbiór przydatnym także w szkolnictwie muzycznym.

Autor, Paweł A. Nowak jeszcze jako nastolatek, uczeń Liceum Muzycznego, przejawiał dar jednoczenia ludzi wokół swojej pasji – akordeonu. Organizował w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku cykle koncertów połączone z wystawami swojej stale powiększającej się kolekcji akordeonów. Już po skończeniu studiów instrumentalnych w Akademii Muzycznej w Gdańsku doprowadził do stworzenia pierwszego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Gromadzi od ponad 15 lat miłośników tego instrumentu w Sulęczynie podczas organizowanych tam kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego. Nic więc dziwnego, że powierzono mu kierownictwo muzyczne Dnia Jedności Kaszubów.

Indeks : 291 978-83-62137-62-6

Opis:

Format:
20x28
Liczba stron:
36
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2018

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Płyta CD Kaszubskie kolędy " Żegnôj swiat całi"...

Płyta kompaktowa ze współczesnymi kolędami kaszubskimi w wykonaniu Weroniki Ceynowy – członkini  ZKP, wokalistki, absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku. Płyta zawiera 15 kolęd napisanych w ciągu ostatnich dwudziestu  lat. Realizatorem nagrań i aranży jest Tadeusz Korthals. Autorem większości tekstów jest Eugeniusz Pryczkowski, zaś muzyki do większości tekstów - Jerzy Stachurski.    Cena 25,00 zł

Kamiszczi płyta cd

"Kamiszczi" to drugi album Pawła Ruszkowskiego. Jak mówi autor: Jest moim ukłonem w stronę rodzinnych Kaszub, a jednocześnie - opowieścią o Kaszubach, którą posyłam w świat.

Cena 45,00 zł

Śpiewnik Zamalënił sã mak - piosenki kaszubskie...

Publikacja ma według zamierzenia jej autorów i pomysłodawców – służyć jako materiał pomocniczy w nauce języka kaszubskiego, jedynego takiego w Polsce, który posiada ustawowy status języka regionalnego. Śpiewnik „Zamalënił sã mak” zawiera 20 piosenek w języku kaszubskim, ułożonych alfabetycznie według tytułów, dla dzieci od wieku wczesnoszkolnego aż po ostatnie klasy szkoły podstawowej.

Cena 30,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio