• Kaszëbsczé nótë na akòrdión/ Kaszubskie nuty na akordeon
  • Kaszëbsczé nótë na akòrdión/ Kaszubskie nuty na akordeon

Kaszëbsczé nótë na akòrdión/ Kaszubskie nuty na akordeon

20,00 zł
Brutto

Kaszëbsczé nótë na akòrdión w opracowaniu Pawła A. Nowaka zbiera repertuar wykonywany podczas kolejnych prób bicia rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach. Aranżacje przeznaczone są dla amatorów i adeptów gry na akordeonie. 

Ilość

Uproszczony zapis akompaniamentu basowo-akordowego, czytelne pokazanie struktury każdego utworu poprzez oznaczanie kolejnych cząstek literami, użycie języka kaszubskiego w tytułach i oznaczeniach tempa i charakteru – wszystko to wskazuje na dydaktyczny aspekt tego unikatowego wydawnictwa. Jednocześnie autor nie rezygnuje z elementów typowo artystycznych, takich jak kilkutaktowe wstępy do każdego utworu, proste pochody dwugłosowe, akordy w partii prawej ręki, ozdobniki, co czyni ten zbiór przydatnym także w szkolnictwie muzycznym.

Autor, Paweł A. Nowak jeszcze jako nastolatek, uczeń Liceum Muzycznego, przejawiał dar jednoczenia ludzi wokół swojej pasji – akordeonu. Organizował w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku cykle koncertów połączone z wystawami swojej stale powiększającej się kolekcji akordeonów. Już po skończeniu studiów instrumentalnych w Akademii Muzycznej w Gdańsku doprowadził do stworzenia pierwszego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Gromadzi od ponad 15 lat miłośników tego instrumentu w Sulęczynie podczas organizowanych tam kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego. Nic więc dziwnego, że powierzono mu kierownictwo muzyczne Dnia Jedności Kaszubów.

Indeks : 291 978-83-62137-62-6

W magazynie : 11 Przedmioty

Opis:

Oprawa:
miękka
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Format:
20x28
Liczba stron:
36
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2018

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Orkiestra Begama i moje życie (Kościerzyna)

Książka zawiera historię Żeńskiej (później Młodzieżowej) Orkiestry Dętej "Begama", działającej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Kościerzynie, opowiedzianą przez jej założyciela i wieloletniego dyrygenta Antoniego Wenckiego oraz poprzez wspomnienia instrumentalistek, z zarysem podstawowej wiedzy o muzyce, na tle wydarzeń w mieście, regionie i kraju, poczynając od 1976 roku.

 

Cena 40,00 zł

Frantówka

Zespół Pieśni i Tańca „Frantówka” wraz Kapelą Kociewsko-Kaszubskiej Orkiestra Dęta „Torpeda” nagrał płytę Frantówka, na którą składają się popularne pieśni i przyśpiewki z Kaszub i Kociewia.

Cena 25,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio