• Obecnie brak na stanie
Kolędy z Tatą. Po polsku i kaszubsku
  • Kolędy z Tatą. Po polsku i kaszubsku
  • Kolędy z Tatą. Po polsku i kaszubsku
  • Kolędy z Tatą. Po polsku i kaszubsku
  • Kolędy z Tatą. Po polsku i kaszubsku

Kolędy z Tatą. Po polsku i kaszubsku

28,46 zł
Cena nie uległa zmianie

Płyta CD z kaszubskimi i polskimi kolędami w wykonaniu Ani i Tomasza Fopke.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Płyta kolędowa pt. "Kolędy z Tatą", na której po polsku i kaszubsku śpiewają Ania i Tomasz Fopke. Znalazło się na niej 6 tradycyjnych utworów bożonarodzeniowych polskich i tyle samo współczesnych, kaszubskich z tekstami m.in. Kazimierza Jastrzębskiego. Aranżacja utworów: Tadeusz Korthals.
Grafika płyty: Bartosz Trepiński.

Mówi Tomasz Fopke: Postawiliśmy na rodzinne śpiewanie. W naszym domu tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wspólnie śpiewamy kolędy. W tym roku postanowiliśmy utrwalić na płycie część z tego repertuaru. Smakowite, barwne aranżacje stworzył Tadeusz Korthals. Ta płytka skupia w sobie tradycję i współczesność, wyraźnie zaznacza kulturę kaszubską na tle ogólnopolskiej i... łączy pokolenia.
 
O wykonawcach:
Tomasz Fopke (ur. w 1973r.) - śpiewak, autor słów i muzyki do wielu współczesnych kaszubskich piosenek. Wraz z Ryszardem Borysionkiem (akordeon) tworzy Kaszubskie Duo Artystyczne "We Dwa Konie". Dyryguje chórem "Lutnia" z Luzina. Regionalista. Propaguje język i kulturę kaszubską m.in. poprzez prowadzenie portalu pt. "Pokochaj kaszubszczyznę"!

Ania (ur. w 2003r.) ma już za sobą pierwsze nagrania z Tatą. Rok wcześniej, w studio Radia Gdańsk nagrała bajkę Aleksandra Labudy w ramach "Kaszubskiego bajania"- akcji czytania bajek prowadzonej przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. W Społecznej Szkole Podstawowej w Dobrzewinie, do której uczęszcza- uczy się m.in. języka kaszubskiego. W domu też mówi po kaszëbsku- z Tatą inaczej się nie da :)

Indeks : 445

Opis:

Format:
14x12,5 cm
Język:
kaszubski, polski
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Kaszubska Agencja Artystyczna
Miejsce i rok wydania:
Chwaszczyno 2012

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Felix Cassubia! Najpiękniejsze kolędy kaszubskie

To wyjątkowa płyta z książką zawierającą teksty, na której zgromadziliśmy piętnaście najpiękniejszych i najcenniejszych dla historii regionu kolęd, zaaranżowanych, zagranych oraz zaśpiewanych po kaszubsku (w tym kolęda kociewska) przez Chór Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej

Cena 24,39 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio