- Obecnie brak na stanie

Płyta CD z kaszubskimi i polskimi kolędami w wykonaniu Ani i Tomasza Fopke.
Płyta kolędowa pt. "Kolędy z Tatą", na której po polsku i kaszubsku śpiewają Ania i Tomasz Fopke. Znalazło się na niej 6 tradycyjnych utworów bożonarodzeniowych polskich i tyle samo współczesnych, kaszubskich z tekstami m.in. Kazimierza Jastrzębskiego. Aranżacja utworów: Tadeusz Korthals.
Grafika płyty: Bartosz Trepiński.
Mówi Tomasz Fopke: Postawiliśmy na rodzinne śpiewanie. W naszym domu tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wspólnie śpiewamy kolędy. W tym roku postanowiliśmy utrwalić na płycie część z tego repertuaru. Smakowite, barwne aranżacje stworzył Tadeusz Korthals. Ta płytka skupia w sobie tradycję i współczesność, wyraźnie zaznacza kulturę kaszubską na tle ogólnopolskiej i... łączy pokolenia.
O wykonawcach:
Tomasz Fopke (ur. w 1973r.) - śpiewak, autor słów i muzyki do wielu współczesnych kaszubskich piosenek. Wraz z Ryszardem Borysionkiem (akordeon) tworzy Kaszubskie Duo Artystyczne "We Dwa Konie". Dyryguje chórem "Lutnia" z Luzina. Regionalista. Propaguje język i kulturę kaszubską m.in. poprzez prowadzenie portalu pt. "Pokochaj kaszubszczyznę"!
Ania (ur. w 2003r.) ma już za sobą pierwsze nagrania z Tatą. Rok wcześniej, w studio Radia Gdańsk nagrała bajkę Aleksandra Labudy w ramach "Kaszubskiego bajania"- akcji czytania bajek prowadzonej przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. W Społecznej Szkole Podstawowej w Dobrzewinie, do której uczęszcza- uczy się m.in. języka kaszubskiego. W domu też mówi po kaszëbsku- z Tatą inaczej się nie da :)
Indeks : 445
Opis:
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
100
Podręcznik pomocniczy do nauczania języka kaszubskiego w klasach 1-3, Część 3
Wedle św. Mateusza z "Biblii Tysiącelcia" - wydanie 3
Flaga kaszubska swe kolory wzięła od kaszubskiego herbu – czarnego gryfa w koronie na złotym tle. Zgodnie z zasadami heraldyki przekłada się to na czarno-złotą (żółtą) flagę z dwoma jednakowymi, poziomymi pasami, gdzie barwa godła daje barwę górnej połowie, a barwa pola – połowie dolnej.
Zbiór religijnych pieśni kaszubskich, wykorzystywanych w Liturgii Eucharystycznej, podczas pielgrzymek czy spotkań o charakterze religijnym. Ułożony według roku kościelnego. Zawiera modlitwy w jezyku kaszubskim i ponad 100 pieśni.
Płyta kompaktowa „Cél daleczi” w wykonaniu zespołu „Spiéwné kwiôtczi”. Zespół zyskał uznanie na wielu przeglądach i festiwalach. Solistki grupy obecnie są laureatami najwyższych lokat w wojewódzkich konkursach piosenki polskiej i angielskiej. Należą do czołówki kaszubskich młodych wokalistów. Stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną w szkołach. Do płyty dołączona jest książeczka z tekstami.
Śpiewnik na dwustu stronach ujmuje prawie tyleż pieśni na wszelkie okazje wraz z zapisem nutowym, nad którego poprawnością czuwał Jerzy Stachurski.
Zbiór zawiera 24 utwory kaszubskie i został wydany z okazji 35-lecia Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Sierakowice”. Prezentowana w nowym zbiorze twórczość muzyczno-literacka Witolda Tredera stanowi pomost między tradycyjnym, ludowym pojmowaniem muzyki kaszubskiej a współczesnym ujęciem muzyki regionalnej
Obszerna publikacja zawierająca zbiór wspomnień byłych uczestników zespołu na temat ich bardzo bogatej działalności