Na Kaszëbach 2

32,52 zł
Cena nie uległa zmianie

Pomysł na nagranie tej płyty rodził się w mojej głowie od dawna. Już pod koniec 2014 r., kiedy nagrywaliśmy z Almost Jazz Group album Na Kaszëbach, czułem, że te „kawałki” świetnie zabrzmiałyby ze smyczkami i wokalami. Czas mijał, pomysł dojrzewał, a na mojej artystycznej drodze pojawił się Piotr Zatoń, dzięki któremu zacząłem komponować muzykę do małych i dużych produkcji filmowych o tematyce kaszubskiej. Kiedy w listopadzie 2022 r., tuż przed próbą z orkiestrą, porządkowałem materiały nutowe, doszło do mnie, że oto za kilka dni będę nagrywał swoją autorską płytę, pierwszą w życiu. Nie taki był cel ale tak jakoś wyszło.

Oddaję w ręce szanownych Słuchaczek i Słuchaczy muzykę eklektyczną o wielu barwach i stylach, ale przede wszystkim płynącą prosto z serca akordeonisty kochającego Kaszuby!

Ilość

Ùdba na nagranié ti platczi rodzëła sã w mòji głowie òd dôwna. Tak pò prôwdze ju pòd kùńc 2014 r., czej jesmë nagriwelë z Almost Jazz Group albùm Na Kaszëbach, jem czuł, że te „sztëczczi” pëszno bë zabrzëmiałë ze smëczkama a ze spiéwã. Czas szedł swòjim tribã, ùdba dodrzeniwała, a na mòji artisticzny dardze pòjawił sã Pioter Zatóń, dzãka chtërnémù jem zaczął ùsôdzac mùzykã do môłëch a wikszëch filmòwëch produkcjów ò kaszëbsczi tematice. Czej w smùtanie 2022 r., krótkò przed próbą z òrkestrą, jem robił pòrządk z nótama, doprzëszedł jem do swiądë, co za czile dniów bãdã nagriwôł swòjã aùtorską płitã, pierszą w żëcym. Nié taczi béł cél, równak tak jakòs wëszło… Òddôwóm w rãcë Pòczestnëch Słëchińcków a Słëchińców eklekticzną mùzykã dze je wielno farwów a stilów, ale przede wszëtczim płënącą ze serca akòrdiónistë, co kòchô Kaszëbë!

Paweł A. Nowak

 

Paweł A. Nowak – akordeony

Weronika Korthals – wokal

Daria Daniluk-Zaradkiewicz – wokal

Maciej Sadowski – kontrabas

Patryk Zakrzewski – instrumenty perkusyjne

Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Łukasza Peruckiego:

Łukasz Perucki, Dominik Urbanowicz, Aleksandra Szymańska – pierwsze skrzypce

Magdalena Filipiak, Alisa Kopac – drugie skrzypce

Maciej Sionkowski, Tomasz Mrowiński – altówki

Weronika Kulpa – wiolonczela

 

 

 (tłumaczenie: T. Fopke)

1-6. SUITA Z FILMU KAMIENNE SERCE – muz. Paweł A. Nowak

SUITA Z FILMU OPOWIEŚCI BABCI IWONKI – muz. Paweł A. Nowak

7. IWONKA’S GROOVE

8. IWONKA’S DANCE IN A DREAM

9. SIÓDEMKA BABCI IWONKI

10. BABCIA IWONKA’S SAMBA

11. KÒLIBIÓNKA DLÔ STASIA - muz. Paweł A. Nowak, sł. Roman Drzeżdżon

12. SUN OVER SULĘCZYNO - muz. Paweł A. Nowak, sł. Tomasz Fopke

13. SMÙTNY KÒSÉDER - muz. Paweł A. Nowak, sł. Tomasz Fopke

14. NA KASZËBACH – mel. lud / Paweł A. Nowak sł. Franciszek Sędzicki

15. SERCE STOLEMCZI - muz. Paweł A. Nowak, sł. Roman Drzeżdżon

Aranżacje:

Łukasz Perucki (1-10)

Artur Jurek (11,12)

Maciej Sadowski (13,14,15)

 

O artystach:

Paweł A. Nowak - akordeonista, bandoneonista, pedagog, kompozytor, aranżer, kolekcjoner akordeonów i animator kultury. Pomysłodawca i współtwórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, właściciel liczącej ponad 330 sztuk kolekcji akordeonów. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku. Od kilkunastu lat prowadzi bicie rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach, które odbywa się każdego roku w marcu podczas Dnia Jedności Kaszubów. Koncertuje w kraju i Europie, solo, z orkiestrami oraz zespołami takimi jak: Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, L’Aperitif z Darią Zaradkiewicz, Aerophonic i „Piaf po polsku” z Dorotą. Nagrał 21 płyt. Nagrodzony „Skrą Ormuzdową” oraz odznaczony medalem Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 

Weronika Korthals - urodzona w Pucku piosenkarka, kompozytorka, dyrygentka, animatorka kultury. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku (dyrygentura chóralna, wokalistyka). Zwyciężczyni „Szansy na Sukces” i ogólnopolskich festiwali: m.in. Bursztynowy Mikrofon, Alleluja czyli Happy Day, Fetting Festiwal czy Gama. Występowała na Festiwalach Piosenki Polskiej w Opolu, w Sopocie, w musicalu „Metro”. Była wokalistką zespołu Ha-Dwa-O! Ma na swoim koncie solowe płyty z utworami śpiewanymi po kaszubsku („Na wiedno”, „Velevetka” „W darënkù na Gòdë”), a także albumy „On” z poezją Jana Twardowskiego oraz „Więcej wierzyć” z wierszami Karola Wojtyły. Jej kompozycje i głos można usłyszeć na kilkudziesięciu albumach. Pomysłodawczyni oraz autorka muzyki w projekcie ZoZi – piosenki edukacyjne dla dzieci (wszystkie trzy płyty są bestsellerami Empiku). Otrzymała Skrę Ormuzdową, Nagrodę Remusa, tytuł „Kaszubski Artysta Roku”, a także Srebrną Tabakierę Abrahama za działalność na rzecz Pomorza i Kaszub.

Daria Zaradkiewicz - wokalistka, instruktorka jogi i kobieta biznesu. Laureatka „Szansy na Sukces” oraz licznych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Muzykę ma w sercu od dziecka, śpiewa w kilku językach, komponuje, pisze teksty i zaraża pozytywną energią. Koncertuje z Pawłem A. Nowakiem w projekcie L'aperitif oraz z Wojciechem Hornym.

Łukasz Perucki - skrzypek i aranżer, związany z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku. Koncertmistrz Orkiestry Kameralnej Progress. Absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej. Koncertuje jako solista i kameralista. Do jego głównych projektów muzycznych zalicza się Kwartet Gdański oraz Cuarteto Re!Tango.

 

Maciej Sadowski - kontrabasista, kompozytor, producent i muzyk sesyjny. Regularnie nagrywa dla Warner Music Group, Universal Music, Amazon Prime Video, czy Netflix. Został uznany muzykiem roku 2019 przez Adama Barucha na łamach portalu „Polish Jazz”. W październiku 2021 wydał swój solowy debiutancki album „I Have Absolutely Nothing to Say, so Listen” w nowojorskiej oficynie „Rhodium Publishing”. Poza autorskimi projektami, tj. LowBow, Gdańsk Necropolitan Orchestra, czy Maciej Sadowski Kwadrat; Maciej komponuje muzykę filmową, prowadzi wydawnictwo płytowe Eastrings Records, studio nagraniowe, oraz udziela się aktywnie w zespołach: Glowworm (USA), BPMoore (UK), Tymon Tymański, Ńoko, Bizarre Penguin, Dead Vistula, Zgniłość & Marcin Świetlicki, Illusions, Kornet Olemana czy Klezmoret.

 

Patryk Zakrzewski - multiperkusjonalista, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował z wieloma artystami polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej, m. in. Andrzejem Piasecznym, Nataszą Urbańską, Adamem Sztabą, Marcinem Urbanem, Pawłem Tomaszewskim. Akompaniował w programach Idol, Taniec z gwiazdami, Tak to leciało oraz KFPP w Opolu.

https://www.youtube.com/watch?v=UlSez1jHtpc&ab_channel=pawelakordeon

https://www.youtube.com/watch?v=ShBBu6beudI&ab_channel=pawelakordeon

Zbiór nut można kupić na stronie http://pawelnowak.pl

Making off: https://www.youtube.com/watch?v=UlSez1jHtpc&list=RDShBBu6beudI&index=2

Indeks : 231

Opis:

Format:
14 x12,5 cm
Wydawca:
ACCO MUSIC
Miejsce i rok wydania:
2023

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Kamiszczi płyta cd
  • Obecnie brak na stanie
Kamiszczi płyta cd

"Kamiszczi" to drugi album Pawła Ruszkowskiego. Jak mówi autor: Jest moim ukłonem w stronę rodzinnych Kaszub, a jednocześnie - opowieścią o Kaszubach, którą posyłam w świat.

Cena 36,59 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio