- Nowy
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie: ciągłość czy zmiana?
Zrzeszenie opisane jest w monografii jako organizacja etniczna – reprezentująca środowisko kaszubskie, ze szczególnym uwzględnieniem polityki tożsamościowej prowadzonej przez tę organizację. Prezentowany jest również aspekt polityczny Zrzeszenia.
Monografia „Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Ciągłość czy zmiana?” prezentuje wyniki badań przeprowadzonych w latach 2019-2020 wśród członków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, a które to stanowią kontynuację badań z lat 2006-2007. Ze względu na to, iż ich trwanie zbiegło się z pandemią SAR-CoV-2 opisane zostało również funkcjonowanie organizacji w tym jakże trudnym dla wszystkich czasie.
Zobacz także
-
W poszukiwaniu tożsamości. Zrzeszenie...Cena 25,71 zł
-
Zjednoczeni w idei. Pięćdziesiąt lat...Cena nie uległa zmianie
-
Język - przestrzeń-pochodzenie. Analiza...Cena 33,33 zł
-
Wielkie Pomorze. Tożsamość i wielokulturowośćCena 36,19 zł
-
Kaszubi Tożsamość RodzinaCena 33,33 zł
-
Prezesi Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego 1956-2021Cena 38,10 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
„Myśl polityczna Lecha Bądkowskiego” to pierwsze tego rodzaju kompendium publicystyki politycznej Bądkowskiego, od pierwszych jego pism po wypowiedzi z ostatnich dni życia. Teksty te wspólnie pokazują konsekwencję głoszonych przez Lecha Bądkowskiego przekonań, a także ich niekiedy zaskakującą aktualność.
Oddajemy do rąk użytkowników książkę pomocniczą do nauki języka kaszubskiego na II i III etapie nauczania. Jej struktura jest tak pomyślana, by wspierać przede wszystkim kształcenie komunikacyjne, co w dobie nacisku na odchodzenie od nauczania języka metodą gramatyczną zdaje się być dobrym sposobem na rozwijanie kompetencji językowych uczniów. Dzięki zastosowaniu metody wprowadzania treści językowych na bazie popularnych bloków tematycznych dajemy użytkownikom możliwość bogacenia zasobów leksykalnych w określonych obszarach z jednoczesnym umożliwieniem doskonalenia wszystkich sprawności językowych, tj. rozumienia, mówienia, czytania i pisania.
Publikacja poświęcona Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskiemu oraz członkom tej organizacji. Zrzeszenie jest przez autorkę przedstawione jako organizacja pozarządowa o charakterze etnicznym i regionalnym.
Òrtograficzno-gramaticzny słowôrzk kaszëbsczégò jãzëka ze wskôzama pisënkù
Produkty w tej samej kategorii:
Vademecum kaszubskie Teatr kaszubski to kolejny bogato ilustrowany tom z serri Vademecum, poruszający zagadnienia związane z dziejami Kaszubów.
Długo oczekiwana pierwsza monografia najważniejszego czasopisma pomorskiego z przełomu XIX i XX wieku. Andrzej Romanow, badacz dziejów prasy pomorskiej oraz problemów społeczno-demograficznych i socjalno-zawodowych Pomorza Gdańskiego XIX i XX wieku przedstawia nam pelplińskie czasopismo na szerszym tle czasopiśmiennictwa ówczesnych Prus Zachodnich.
Pierwsza tak obszerna monografia poświęcona kolędowaniu i grupom kolędniczym na Kaszubach.
Prezentowana publikacja stanowi plon wydarzeń z roku 2016, kiedy to w Sianowie i na Kaszubach obchodzono 50-lecie koronacji Matki Boskiej Sianowskiej. Należy stwierdzić, że redaktorowi udało się w książce połączyć artykuły naukowe z esejami i komunikatami, mającymi w dużej mierze charakter wspomnieniowy, a materiał zebrany w książce potwierdza znaczenie Sanktuarium w Sianowie dla kaszubskiej tożsamości religijnej. Sądzę, że książka ma szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców, niekoniecznie związanych z Kaszubami i w ten sposób w większym stopniu spopularyzować Sianowo i jego Sanktuarium także poza Kaszubami.
dr hab. Karol Polejowski