• Małe Światy

Małe Światy

46,67 zł
Cena nie uległa zmianie

"Małe światy" jest uzupełnieniem wystawy w Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach . Czytając ją poznajemy głównych bohaterów "skansenu" we Wdzydzach, czyli założycieli Muzeum – Teodorę i Izydora Gulgowskich.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Znajdziemy w niej również odpowiedzi na pytania: czym jest skansen lub jak wygląda praca etnografa, etnologa lub antropologa. Książka zachęca do obserwowania swojego otoczenia. Jest w niej miejsce na notatki i rysunki. Po lekturze czytelnik może zostać prawdziwym miłośnikiem kultury.

Indeks : 525 978-83-945508-0-6

Opis:

Oprawa:
twarda
Wydawca:
Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach
Format:
22 cm x 28 cm
Język:
polski
Liczba stron:
48
Miejsce i rok wydania:
Wdzydze

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Tygiel smaków - książka kucharska

W publikacji prezentowane jest ok. 140 przepisów tradycyjnych i regionalnych potrwa charakterystycznych dla obszaru działania LGD Sandry Brdy. tj. gmin Chojnice, Brusy, Czersk, Konarzyny i Lipnica.

Cena 37,14 zł
Smaki Gdańska
  • -25%
  • Obecnie brak na stanie
Smaki Gdańska

Czym są „biedni rycerze”? Jak przyrządzić ryżowe kąski albo pieczone młode kurczęta w sosie agrestowym? Skąd w kuchni gdańskiej wzięły się lody z ananasa? To tylko kilka przykładów dań z XIX-wiecznej książki kucharskiej, które teraz można samemu odtworzyć w domowym zaciszu i przekonać się, że dawna gdańska kuchnia jest ciekawa, wyjątkowa i smaczna.

Wszystko dzięki autorkom niniejszej publikacji: fotografce Katarzynie Fiszer oraz muzealniczce, rekonstruktorce kulinarnej Aleksandrze Kucharskiej. W wyniku spotkania tych dwóch gdańszczanek, ich zamiłowania do jedzenia, historii i piękna powstała książka, która łączy w sobie smaki i aromaty dawnego mieszczańskiego życia.

Najniższa cena tego produktu w ciągu ostatnich 30 dni przed obniżką wynosiła 150,00 zł brutto
Cena podstawowa 142,86 zł -25% Cena 107,14 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio