• Literatura kaszubska

Literatura kaszubska

25,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Materiały pokonferencyjne pod red. Z. Zielonki.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Książka ta jest owocem konferencji zorganizowanej przez Instytut Kaszubki oraz Kaszubski Uniwersytet Ludowy w 2007 roku pt. Literatura kaszubska w nauce, edukacji i życiu publicznym. Jej zasadniczą częścią jest dziesięć artykułów-referatów z niniejszej konferencji m.in. Jerzego Sampa o Zasadniczych dokonaniach i postulatach badawczych w literaturoznawstwie kaszubskim, Tadeusza Linknera o Kaszubskich lekturach obowiązkowych, Felicji Baska-Borzyszkowskiej o Literaturze kaszubskiej w nauczaniu ponadpodstawowym, Jowity Kęcińskiej o Nauce o Literaturze kaszubskiej w wyższych uczelniach Pomorza, Daniela Kalinowskiego Dramaturgia kaszubska, pytania o kondycję i perspektywy, czy Cezarego Obracht-Prondzyńskiego, W stronę socjologii i antropologii literatury kaszubskiej. Dodatkowo opracowanie to zawiera kilka głosów w dyskusji oraz sprawozdanie z przebiegu konferencji.

Indeks : 442 978-83-89079-83-1

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
polski
Liczba stron:
208
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2007

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Tradycyjna kuchnia Powiśla

Powiślańska tradycja kulinarna – elegancko wydane blisko 70 przepisów, które zebrano wśród gospodyń oraz gospodarzy – głównie z okolic Sztumu i Kwidzyna. W obszernym wstępie została przedstawiona historia regionu i kulinariów od XIX wieku do czasów współczesnych.

Cena 30,00 zł
Wielkie Pomorze. Kultura i sztuka
  • Obecnie brak na stanie

Wielkie Pomorze. Kultura i sztuka

Wielkie Pmorze- idea wielonarodowej przestrzeni kulturowej, rozciągającej się wg współczesnych podziałów terytorialnych na ziemiach polskiego Pomorza Wschodniego i Zachodniego oraz niemieckiego Pomorza Przedniego i Meklemburgii.

Cena 30,00 zł

Między Brdą a Wdą

Album, w którym uchwycone zostało życie skupione na dużym obszarze, subiektywnie określonym nazwą "między Brdą a Wdą", gdzie granice określają ludzie, architektura, woda i natura, tworząc wzajemne przenikanie. Jest to kraina urokliwej przyrody, doceniona przez UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery "Bory Tucholskie".

Cena 49,00 zł
Zarys etnografii Kaszub
  • Obecnie brak na stanie

Zarys etnografii Kaszub

Zarys etnografii Kaszub to uwspółcześnione wydanie dwóch ważnych prac przedwojennych etnografów – Friedricha Lorentza i Adama Fischera, które opublikowane zostały w 1934 roku przez Instytut Bałtycki z Poznania w pracy zbiorowej Kaszubi. Kultura ludowa i język.

Cena 39,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio