• Obecnie brak na stanie

Historia i kultura Słowińców

15,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Historia i kultura Słowińców - katalog wystawy stałej prezentowanej w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Wewnątrz sporo kolorowych zdjęć.

 

Ilość
Obecnie brak na stanie

Historia i kultura Słowińców - katalog wystawy stałej prezentowanej w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Wewnątrz sporo kolorowych zdjęć.

 

Indeks : 651 9788366410305

Opis:

Liczba stron:
32
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
Format:
20 x 22 cm
Miejsce i rok wydania:
2021

Specyficzne kody :

Produkty w tej samej kategorii:

Ziemia Malborska. Kultura ludowa.
  • Obecnie brak na stanie

Ziemia Malborska. Kultura ludowa.

Książka Władysława Łęgi zawiera bezcenny dla współczesnych badaczy i regionalistów materiał, który ocalił od zapomnienia obraz dawnego Powiśla, z jego charakterystyczną oraz unikatową kulturą materialną i niematerialną. Prezentuje nieistniejący już świat dawnych mieszkańców tego regionu, ich życie codzienne oraz świąteczne zwyczaje, pokazuje ich domostwa, warsztaty pracy oraz to, jak się zachowywali, wypełniając codzienne obowiązki, i jak spędzali czas wolny. 

Cena 39,00 zł

Przódë a dzysô (Kiedyś i dziś)

Ceynowa-poeta w zbiorku Przódë a dzysô to liryk związany z kaszubską ludowością i autentyzmem kulturowym. Pozytywnie – chwaląco i uwznioślająco – przedstawiający tradycję przodków oraz ustawiający się w pokoleniowo-historycznym szeregu liderów pomorskiego ruchu identyfikacyjnego. To także liryk poromantyczny, który wychodząc od wyrażania prawd ludu, formułuje wartości rodowe, etniczne i narodowe, sławiące własne kaszubskie domostwo, ale i związki z Polską jako państwem i racją cywilizacyjną. Otrzymujemy więc dzisiaj 65 wierszy nasiąkniętych stylem myślenia autora, który zanurzony w dawność pisał nie tylko dla swoich współczesnych, ale i dla naszego dzisiejszego „teraz”.

Cena 25,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio