• Nowy
  • Obecnie brak na stanie
"Gabi" i haft . Tradycja, pasja i praca
  • "Gabi" i haft . Tradycja, pasja i praca
  • "Gabi" i haft . Tradycja, pasja i praca

"Gabi" i haft . Tradycja, pasja i praca

55,00 zł
Brutto

"Gabi" i haft . Tradycja, pasja i praca

Publikacja prezentująca wieloletni dorobek Gabrieli Reca – znanej i cenionej hafciarki, właścicielki Pracowni Haftu Ręcznego i Renowacji Tkanin Unikatowych "GABI" w Tuchomiu. Realizuje różnorodne zamówienia dotyczące haftu artystycznego, szycia i renowacji. Organizuje i prowadzi warsztaty haftu kaszubskiego dla osób zainteresowanych kultywowaniem tradycji ludowych. Większość wykonywanych przez nią prac związana jest z regionem kaszubskim – to ludowe stroje, elementy odzieży zdobione haftem kaszubskim oraz kaszubska sztuka użytkowa. Osobne grupy stanowią ornaty i bielizna kielichowa, a także sztandary i proporce. 

 

Ilość
Obecnie brak na stanie

"Gabi" i haft . Tradycja, pasja i praca

Wśród wytworów pracowni "GABI" są prace, które znalazły swe miejsce w odległych zakątkach świata, m.in. w Japonii, Rosji, Australii, RPA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Skąd taka pasja u Gabrieli Recy? Urodziła się w Tuchomiu na Kaszubach, ale bardzo ważny od zawsze był dla niej dom dziadków w pobliskim Gliśnie Wielkim. Wypowiada się o nim z czułością: "To moja mała ojczyzna, moje miejsce na ziemi". Właśnie tam zaszczepiona została w niej miłość do tego co swojskie, ludowe, rodzime.

Prywatnie – od czterdziestu lat żona Piotra, mama Krzysztofa, Grzegorza, Łukasza i Natalii, babcia trzech wnuków i czterech wnuczek. Poza haftowaniem uwielbia gotowanie i podróże – bliskie i dalekie. O sobie mówi wprost: "Żyję nie dla siebie, a dla innych. Lubię być potrzebna".

 

Indeks : 647 9788396443205

Opis:

Format:
29x22 cm
Język:
polski
Liczba stron:
168
Oprawa:
twarda
Wydawca:
BiT, Beata Żmuda Trzebiatowska
Miejsce i rok wydania:
2022

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Kuźnica. Obrazki z lat 1910-1945

Książkę stanowi 19 opowiadań autorstwa Józefa Ceynowy, opisujących życie mieszkańców miejscowości Kuźnica na Półwyspie Helskim w początkach XX wieku. Losy bohaterów przeplatają się w nich z wydarzeniami z historii Kaszub. Opowiadanie te zostały spisane w latach 70. XX wieku.

Cena 25,00 zł
Sanktuarium Sianowskie a tożsamość kaszubska
  • Obecnie brak na stanie

Sanktuarium Sianowskie a tożsamość kaszubska

Prezentowana publikacja stanowi plon wydarzeń z roku 2016, kiedy to w Sianowie i na Kaszubach obchodzono 50-lecie koronacji Matki Boskiej Sianowskiej. Należy stwierdzić, że redaktorowi udało się w książce połączyć artykuły naukowe z esejami i komunikatami, mającymi w dużej mierze charakter wspomnieniowy, a materiał zebrany w książce potwierdza znaczenie Sanktuarium w Sianowie dla kaszubskiej tożsamości religijnej. Sądzę, że książka ma szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców, niekoniecznie związanych z Kaszubami i w ten sposób w większym stopniu spopularyzować Sianowo i jego Sanktuarium także poza Kaszubami.

dr hab. Karol Polejowski

Cena 30,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio