• Nowy
Oswoić śmierć, Edukacyjny potencjał kaszubskich rytuałów pogrzebowych
  • Oswoić śmierć, Edukacyjny potencjał kaszubskich rytuałów pogrzebowych
  • Oswoić śmierć, Edukacyjny potencjał kaszubskich rytuałów pogrzebowych

Oswoić śmierć. Edukacyjny potencjał kaszubskich rytuałów pogrzebowych

89,00 zł
Brutto

Oswoić śmierć. Edukacyjny potencjał kaszubskich rytuałów pogrzebowych

Na wyróżnienie zasługuje zarówno podjęcie próby utrwalenia kaszubskich zwyczajów i rytuałów okołopogrzebowych w Polsce oraz w Kanadzie, jak i autorska interpretacja, zmierzająca do stworzenia prospektywnej myśli, dotyczącej edukacji do śmierci opartej na wrażliwości na kulturę rodzimą. (…) Praca (…) jest ważną inspiracją do myślenia o śmierci, refleksji nad życiem i koniecznością uświadomienia sobie, co jest ważne. Skłania również do namysłu, w jaki sposób energia emocjonalna oraz solidarność grupowa, jaka rodzi się w kontekście sytuacji granicznej, mogą stać się dla każdego z nas momentem edukacyjnym.
Prof. zw. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński0

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Oswoić śmierć. Edukacyjny potencjał kaszubskich rytuałów pogrzebowych

Praca Aleksandry Kurowskiej-Susdorf jest znakomitym studium z pogranicza antropologii, pedagogiki kultury i pedagogiki społecznej, w jej nurcie emancypacyjnym i krytycznym. Ponadto ma ona walor aplikacyjny – autorka formułuje w niej postulaty do działania pedagogicznego na rzecz edukacji tanatologicznej.
Z recenzji prof. zw. dr hab. Agnieszki Gromkowskiej-Melosik


Autorce udało się osadzić edukację tanatologiczną w kontekście lokalnych rytuałów, ukazując dialektyczne i edukacyjne powiązania jednostki ze środowiskiem życia, z uwzględnieniem środowiska niewidzialnego, wiedzy milczącej i momentów edukacyjnych w procesie autoformacji.
Z recenzji prof. zw. dr. hab. Krzysztofa Jakubiaka

 

Indeks : 634 9788301203399

Opis:

Format:
16,5 cm x 23,5 cm
Język:
polski
Liczba stron:
280
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Miejsce i rok wydania:
2020

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Knéga Kapłańskô / Księga Kapłańska

Księga Kapłańska jest trzecią księgą Biblii i trzecią księgą starotestamentowego zbioru ksiąg, który po hebrajsku nazywany jest Torą, a w kanonie chrześcijańskim zazwyczaj Pięcioksięgiem. W tradycji żydowskiej nazwa tej Księgi – I wezwał, pochodzi od pierwszych jej słów w języku hebrajskim. Za nazwą tej Księgi w języku polskim (Kapłańska) przyjmujemy w języku kaszubskim nazwę Knéga Kapłańskô.

Cena 25,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio