• Nowy
  • Obecnie brak na stanie

Współczesna kuchnia kaszubska

39,00 zł
Brutto

Kaszubska kuchnia to swego rodzaju kulinarny zapis dziejów Pomorza, gdzie spotykały się tradycje pomorskie, niemieckie, polskie i skandynawskie. W książce autorka przedstawia wybór 70 najsmaczniejszych i najbardziej charakterystycznych potraw, które można dziś spotkać na pomorskich stołach. 

Ilość
Obecnie brak na stanie

To nie tylko tradycyjne dania z ryb i mięsa, ale także potrawy mączne – choćby pierogi – które na dobre trafiły do kaszubskiej kuchni w ostatnim półwieczu, potrawy bezmięsne z warzyw i grzybów oraz desery – ciasta i uwielbiane nie tylko przez najmłodszych słodkości. Przez stulecia kaszubskie gospodynie dbały, by łatwe w przygotowaniu posiłki były przede wszystkim treściwe. Beata Waśniewska wydobyła z tych tradycyjnych przepisów to, co najlepsze, dostosowując je przy okazji do dzisiejszych przyzwyczajeń kulinarnych i oczekiwania, aby wszystko, co spożywamy, było „fit” i „bio”.

 

Indeks : 604 9788375911138

Opis:

Format:
18 x 25 cm
Język:
polski
Liczba stron:
143
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Wydawnictwo Region
Miejsce i rok wydania:
Gdynia 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Folklorystyczne ostępy dawnego Pomorza

Książka niniejsza jest rozlęgłą tematycznie i geograficznie opowieścią o, głównie dawnym Pomorzu poprzez pryzmat folkloru słownego, mitu, stereotypu, podań i historii wyobrażonej. Jest to ludowa w gruncie rzeczy wizja świata, którego już nie ma, a do którego chętnie przecież chcemy się coraz częściej odwoływać budując swoją tożsamość.

Cena 25,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio