- Obecnie brak na stanie

Pierwsza monografia swarzewskiego Sanktuarium, z tekstem autorstwa tutejszego proboszcza, księdza Stanisława Majkowskiego, oraz fotografiami Rafała Monity, pozwala szczegółowo zapoznać się z tak ważnym dla Pomorza miejscem, jakim jest sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie.
Tekst przybliża historię parafii, a także przybycie tutaj figury Matki Bożej i jej burzliwe dzieje w czasie dawniejszej i nowszej historii. Książka jest również przewodnikiem, który pomoże odbyć wędrówkę po sanktuarium, poznając jego wyposażenie i dowiadując się więcej o jego wartości historycznej i artystycznej. Atutem publikacji są liczne fotografie, ukazujące także niewidoczne na co dzień detale. Książka przybliża również sylwetki ważnych postaci związanych z tutejszym Sanktuarium, wśród których na pierwszym miejscu znajduje się ks. bp Konstanty Dominik.
Indeks : 489 978-83-65686-13-8
Opis:
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Przegląd ważnych zjawisk literatury tworzonej w dużej mierze przez Kaszubów i w kaszubskiej przestrzeni kulturowej.
"Poezja zrzeszyńców" - 8 tom Biblioteki pisarzy kaszubskich, prezentujący dorobek poetycki zrzeszyńców - Jana Trepczyka, Aleksandra Labudy, Jana Rompskiego, Stefana Bieszka, Franciszka Gruczy, Feliksa Marszałkowskiego.
Literatura Kaszubska jest silnym wyróżnikiem tożsamości Kaszubów. Możliwość pisania w języku kaszubskim, wyrażania emocji, ale i mitów społecznych, to wielka sprawa, o którą literaci z Kaszub stale dbali. Działo się tak, ponieważ opisy przeszłości, konstatacje o teraźniejszości oraz wizje przyszłości zawsze są ważnym czynnikiem wyrażania własnej podmiotowości.
"Ruch Kaszubsko-Pomorski / Kaszëbskò-Pòmòrskô Rësznota" to kolejny bogato ilustrowany tom z serri Vademecum, poruszający zagadnienia związane z dziejami Kaszubów.
Przedstawiamy Państwu ekskluzywne wydanie Pięcioksięgu Mojżeszowego po kaszubsku w eleganckim ETUI.
Komplet zawiera: WSTĘP do całego tłumaczenia, Knégã Zôczątków, Knégã Wińdzeniô, Knégã Kapłańską, Knégã Lëczbów, Knégã Pòwtórzonégò Prawa.
Zbiór religijnych pieśni kaszubskich, wykorzystywanych w Liturgii Eucharystycznej, podczas pielgrzymek czy spotkań o charakterze religijnym. Ułożony według roku kościelnego. Zawiera modlitwy w jezyku kaszubskim i ponad 100 pieśni.
... jest kilka takich miejsc na Ziemi, do których wracam i wracam. Chcę wracać. Do nich należą okolice Wiela, a w szczególności Kalwaria. Co jest tego przyczyną? Krajobraz? Tak. Woda? Tak. Powietrze? Tak. Dziwnie uformowane drzewa - także. Jest jeszcze to coś, na co trafiamy niezwykle rzadko - cisza i spokój. Można tutaj godzinami chodzić i chodzić.(...)"
Dzięki staraniom Stowarzyszenia DISCANTUS w Gowidlinie i Akademii Muzycznej w Gdańsku, nakładem wydawnictwa muzycznego ARS Sonora ukazała się płyta zatytułowana – TE DEUM. Chwałã przëjim òd nas.