- Wyprzedaż!
- Obecnie brak na stanie
Mòja pierszô Bibliô. Stôri Testament w òbrôzkach
Opowieści ze Starego Testamentu w wersji dla najmłodszych opatrzone ilustracjami
Jest to pierwsza tego typu pozycja kaszubskojęzyczna. Znane opowiadania bibijne, np. o stworzeniu świata, o pierwszym grzechu, o Kainie i Ablu, Dawidzie i Goliacie, Samsonie czy też historia Abrahama, Józefa i Mojżesza zostały przez autorów przedstawione w formie przystępnej dla najmłodszych czytelników. Zaletą książki są liczne dialogi, prosty język i kolorowe, przemawiające nie tylko do dziecięcej wyobraźni, obrazki. Mòja pierszô Bibliô to pozycja, która może pomóc w poznawaniu kaszubszczyzny zarówno rodzicom, jak i dzieciom, którym będą ją oni czytać. Dodatkowym walorem książki są dwie płyty, na których zostały zamieszczone nagrania wszystkich opowiadań.
Zobacz także
-
Ewanielëjô wedle swiãtégò Marka (Ewangelia...Cena nie uległa zmianie
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Płyta CD z kaszubskimi kolędami w wykonaniu Chóru Kameralnego Discantus.
2Kaszubski śpiewnik szkolny to trzeci z serii śpiewników prezentujących tradycyjne i współczesne pieśni z Kaszub.
Zabawny komiks w języku kaszubskim o młodym małżeństwie z Warszawy. Wakacje na pierwszą rocznicę ślubu? - rodzice zawsze mają gest. Dla niego to wspomnienie z dzieciństwa, dla niej utrapienie, przecież Kaszuby to nie Karaiby.
(płyta CD) Świetna pomoc w nauczaniu języka kaszubskiego, 16 piosenek w języku kaszubskim dla dzieci i młodzieży. W realizacji płyty udział wzięli uczniowie, absolwenci i pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie.
Produkty w tej samej kategorii:
Wedle św. Mateusza z "Biblii Tysiącelcia" - wydanie 3
Dzieło przedstawia sylwetkę i życie dostojnika z Kaszub, ze szczególnym uwzględnieniem jego 20-letniej posługi na stolicy arcybiskupiej i metropolitalnej w Gnieźnie. Nie zabrakło w nim wspomnień z okresu dzieciństwa i młodości spędzonych na Pomorzu.
Pusta noc to niezwykły i wciąż żywy na Kaszubach obyczaj. Dotyczy on ostatniej nocy przed pogrzebem zmarłej osoby, kiedy to ludzie gromadzą się w domu nieboszczyka, aby odmówić tam różaniec. Po odmówieniu modlitwy zgromadzeni jednak nie odchodzą do swoich domów. Pozostają w domu żałoby, aby do rana śpiewać pieśni pustonocne.