• Obecnie brak na stanie

Św. Otton - Apostoł Pomorza

35,24 zł
Cena nie uległa zmianie

Sympozjum Chrześcijaństwo na Pomorzu. Kultura duchowa i materialna stanowi naukowe, duchowe i artystyczne przedsięwzięcie, którego celem są realizowane raz w roku konferencje, poświęcone Świętym i Patronom Pomorza, mającym swój istotny udział w kształtowaniu świadomości dziedzictwa duchowego zarówno w wymiarze jednostkowym, regionalnym, jak też globalnym. Zadaniem tego projektu jest przybliżenie kultury duchowej i materialnej naszego Wspólnego Dobra, a także przyczynienie się do umocnienia świadomości miejsca i regionu, w którym się żyje poprzez sięganie do źródeł duchowości. W dawnych wiekach swoją postawą, wiarą, męstwem i odwagą wartości duchowe poświadczali chrześcijanie, których sława i kult przetrwały do czasów współczesnych.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Konferencja o św. Ottonie jako interdyscyplinarne działanie inicjuje wieloletni cykl sympozjów naukowych. Do tej pory odbyły się trzy poświęcone tematyce: Święty Otton. Apostoł Pomorza; Święta Barbara. Patronka rybaków i ludzi morza oraz Święty Mikołaj z Miry. Patron ubogich, żeglarzy, rybaków i uczonych, co stanowi formę spotkania ludzi nauki i sztuki, duchownych oraz mieszkańców.

Wydawcy: Wydawnictwo Naukowe Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

 

Indeks : 243 978-83-7467-351-8

Opis:

Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Format:
15x20cm
Język:
polski
Liczba stron:
218
Oprawa:
twarda
Miejsce i rok wydania:
2021

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Ksążeczka do nôbòżéństwa
  • Obecnie brak na stanie
Ksążeczka do nôbòżéństwa

„Książeczka do nabożeństwa” - zawiera podstawowe modlitwy i wiele tekstów pieśni w języku kaszubskim. Wszystko do użytku na mszy świętej i w domach. Książeczka jest tak pomyślana, by zawierała najważniejsze teksty stosowane w liturgii kościelnej, a jednocześnie, by jej koszt był bardzo niski. Zawiera duży druk, dlatego w praktyce jest ona bardzo często rozkładana na ławkach przed nabożeństwami. Opracowanie – Eugeniusz Pryczkowski.

Cena 4,76 zł
Swarzewo. Sanktuarium Matki Bożej Królowej...
  • Obecnie brak na stanie
Swarzewo. Sanktuarium Matki Bożej Królowej...

Pierwsza monografia swarzewskiego Sanktuarium, z tekstem autorstwa tutejszego proboszcza, księdza Stanisława Majkowskiego, oraz fotografiami Rafała Monity, pozwala szczegółowo zapoznać się z tak ważnym dla Pomorza miejscem, jakim jest sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. 

Cena 37,14 zł

Promocje

https://kaszubskaksiazka.pl/wszystkie/1343-zielnik-kaszubski.html

https://kaszubskaksiazka.pl/dla-dzieci/1351-zamkowa-gora-zomkowo-gora.html