

Wydany tom poświęcony został ks. abp. Tadeuszowi Gocłowskiemu.
Tom poświęcony księdzu abp. Tadeuszowi Gocłowskiemu ukazał się w serii Pro memoria, redagowanej przez prof. Józefa Borzyszkowskiego. Licząca blisko 600 stron książka składa się z dwóch części. W części pierwszej pt. „W pamięci...", znalazły się przede wszystkim liczne wspomnienia o bohaterze książki, refleksje związane z jego pracą i aktywnością publiczną, koncentrujące się na okresie gdańskim w jego życiu oraz kluczowych wydarzeniach przypadających na ten czas. Dzięki temu zasygnalizowane zostały tu także relacje ks. abpa Gocłowskiego z przedstawicielami różnych środowisk, a w tym także z duchownymi, np. z ks. bp. Tadeuszem Pieronkiem i ks. prof. Józefem Tischnerem i wieloma innymi. W tej części znalazły się również dokumenty dotyczące ostatniego pożegnania – nekrologii, wspomnienia pośmiertne czy też homilia pogrzebowa ks. prymasa abpa Henryka Muszyńskiego. Ważnym elementem w tej części są również różnego rodzaju dokumenty, które powstały z inspiracji bądź też przy współudziale abp. Gocłowskiego, a odnoszących się do Gdańska, Kaszub i Pomorza. Znalazło się tu również kilka niezwykle ciekawych wywiadów gdańskim metropolitą.
O zawartości części drugiej świadczy jej tytuł: "Słowa Biskupa i I Metropolity Gdańskiego skierowane [nie tylko] do diecezjan". Zawiera ona w wyborze ważniejsze teksty, ogłaszane publicznie przez abpa Gocłowskiego: listy, przemówienia, wykłady itd.
Całość została opatrzona dziesiątkami zdjęć, wieloma reprodukcjami dokumentów, materiałów prasowych, korespondencji z różnymi adresatami itd.
Książka została wydana wspólnie przez Instytut Kaszubski, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.
Powieść Jana Drzeżdżona to przedstawiana z perspektywy samego Michała Drzymały literacka historia jego walki o możliwość mieszkania na zakupionej przez siebie ziemi.
tłum. Tomasz Wicherkiewicz
Książka adresowana do anglojęzycznych rodaków, których potomkowie z różnych powodówopuścili Kaszuby i odnaleźli swój dom, swoje „miejsce na ziemi” w Ameryce, Australii, Nowe Zelandii, Anglii, czy w innych częściach świata.
"Poezja zrzeszyńców" - 8 tom Biblioteki pisarzy kaszubskich, prezentujący dorobek poetycki zrzeszyńców - Jana Trepczyka, Aleksandra Labudy, Jana Rompskiego, Stefana Bieszka, Franciszka Gruczy, Feliksa Marszałkowskiego.