• Strachë w łątczińsczim młënie

Strachë w Łątczińsczim Młënie (Strachy w łączyńskim młynie)

19,05 zł
Cena nie uległa zmianie

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej powiększyło swoje zbiory o unikatowy artefakt z początku XX wieku – kaszubskojęzyczny rękopis. Został on napisany przez Ottona Karsznego.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Otton Karszny była znanym pomorskim działaczem. Interesował się kulturą i historią Kaszub, spisywał stare pieśni, tworzył artykuły w języku polskim oraz kaszubskim, pod pseudonimem Sambor znad Bałtyku. Po I wojnie światowej pełnił urząd sołtysa w Sierakowicach. W latach 1920-1928 pełnił urząd wójta, co upamiętniono w lutym bieżącego roku odsłonięciem pamiątkowej tablicy zamieszczonej na budynku Urzędu Gminy w Sierakowicach. Rękopis prezentowanego opowiadania pochodzi z początków XX wieku i znajduje się w zbiorach Muzeum. Został on przekazany przez Panią Irenę Kulwikowską, ówczesną dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach.

Indeks : 578 9788366052550

Opis:

Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie
Format:
14x21cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
72
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Gdańskie dwory i pałace
  • Obecnie brak na stanie
Gdańskie dwory i pałace

Autor – profesor Uniwersytetu Gdańskiego kierujący Zakładem Pomorzoznawstwa – poświęcił książkę budowlom, bez których nie sposób wyobrazić sobie pejzażu Gdańska i okolic. Interesują go zarówno dwory wznoszone w średniowieczu przez działające wówczas bractwa i korporacje cechowe, jak i rezydencje podmiejskie należące do gdańskich patrycjuszy, kupców, a także uczonych.

Cena 28,57 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio