• Obecnie brak na stanie
Czarownice, mieszczki, pokutnice. Gdańskie szkice herstoryczne
  • Czarownice, mieszczki, pokutnice. Gdańskie szkice herstoryczne
  • Czarownice, mieszczki, pokutnice. Gdańskie szkice herstoryczne

Czarownice, mieszczki, pokutnice. Gdańskie szkice herstoryczne

28,57 zł
Cena nie uległa zmianie

Ile wiemy o dawnych gdańszczankach? Czy znamy losy Elżbiety Koopman-Heweliusz? Czy wiemy, kogo nazywano Bałtycką Syreną i kim były pokutnice?

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Książka wydobywa z mroków historii losy wielu gdańszczanek: zakonnic, służących, naukowczyń, prostytutek, artystek, badaczek i rzekomych wiedźm. Pokazuje także tło epoki związane z pracą, zdrowiem, statusem społecznym czy modą.

Ostatni rozdział poświęcony jest współczesnym gdańszczankom, które zawodowo lub prywatnie pielęgnują dziedzictwo Gdańska i tworzą tożsamość swojego miasta.

 

Michał Ślubowski (ur. 1992) - absolwent Wydziału Historycznego UG, przewodnik po Górze Gradowej i Oliwie. Twórca strony Gedanarium, poświęconej historii Gdańska i życiu jego mieszkańców. Otrzymał Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska (2019), współpracuje z wieloma instytucjami kultury w mieście. Mieszka z żoną w Oliwie.

Indeks : 503 978-83-7528-191-0

Opis:

Format:
15x21cm
Język:
polski
Liczba stron:
208
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Wydawnictwo Marpress
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Kłaniamy Ci się Kościerzyno

Ze wstępu:

„Ta książka nie jest pracą historyczną o Kościerzynie, nie stanowi też monografii naszego miasta. Jest to garść wspomnień z mojego życia, które od urodzenia upływa w Kościerzynie..."

 

Cena 14,29 zł
Zdarzyło się na Kaszubach. Z muzealnej prasy
  • Obecnie brak na stanie
Zdarzyło się na Kaszubach. Z muzealnej prasy

W okresie dwudziestolecia międzywojennego rynek prasowy na Pomorzu był niezwykle bogaty. Publikację stanowi zbiór artykułów wraz z komentarzami. W książce znajdziemy teksty pochodzące z ówczesnych gazet, odwołujące się do życia codziennego Kaszubów. Autorem publikacji jest Piotr Schmandt.

Cena 20,95 zł
Hallerowo – sto lat letniska. Miejsca i ludzie
  • Obecnie brak na stanie
Hallerowo – sto lat letniska. Miejsca i ludzie

Hallerowo – sto lat letniska. Miejsca i ludzie to bogato ilustrowana opowieść o Hallerowie – letniskowej dzielnicy Władysławowa. Przytaczając fragmenty wspomnień i opracowań dotyczących najważniejszych miejsc, wydarzeń i postaci związanych z Hallerowem, autorzy utkali niebanalny, wciągający wielogłos, ukazujący letnisko zarówno z perspektywy wielkiej historii, jak i ludzi, którzy w niej uczestniczyli. To książka i dla ciekawych tego, w jaki sposób sto lat temu plażowano nad Bałtykiem, i dla zainteresowanych działaniami generała Józefa Hallera na Pomorzu.

 

 

Cena 28,57 zł
Tu może być twoja śmierć. Wòjnowé wspòmnienia...

Tu może być twoja śmierć. Wòjnowé wspòmnienia Kaszëbów z Gminë Żukòwò - druga cześć wojennych wspomnień zebranych przez Eugeniusza Pryczkowskiego na przestrzeni lat wśród mieszkańców Gminy Żukowo. W jego ramach zamieszczono dwadzieścia wywiadów z mieszkańcami, którzy doświadczyli II wojny światowej. Spora dawka niezwykłych relacji ukazujących czym jest wojna.

 

 

Cena 33,33 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio