Dawny Złotów
  • Ziemie nad dolną Wisłą. Historia i współczesne wyzwania rozwojowe. W 550. rocznicę II Pokoju Toruńskiego
  • Dawny Złotów

Ziemie nad dolną Wisłą. Historia i współczesne wyzwania rozwojowe. W 550. rocznicę II Pokoju Toruńskiego

20,00 zł
Brutto
Cena nie uległa zmianie

"Ziemie nad dolną Wisłą. Historia i współczesne wyzwania rozwojowe. W 550. rocznicę II Pokoju Toruńskiego" - pokłosie konferencji, która odbyła się 10 czerwca w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu .

Ilość

 Hasłem i tematem przewodnim konferencji był „pokój toruński”,  innymi słowy układ pomiędzy Polską i Litwą a Krzyżakami zawarty 19 października 1466 roku w Toruniu, po zakończeniu wojny trzynastoletniej.

Indeks : 091

Opis:

Format:
16,5 cm x 23,5 cm
Język:
polski
Liczba stron:
159
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2016

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Kwanty gdańskiego czasu

Kwanty gdańskiego czasu to opowieść o miejscu i ludziach, ale przede wszystkim o lokalnej historii. Jej zbiorowym bohaterem jest Gdańsk ze swoimi pogmatwanymi XX-wiecznymi dziejami.

Książka jest debiutem literackim. Autor – Sylwester Skrzypczak (1947) wychował się i spędził młodość w Gdańsku, gdzie ukończył także Politechnikę Gdańską. Choć od lat mieszka w Łodzi regularnie odwiedza Gdańsk. Miasto nad Motławą jest dla niego wyjątkowo inspirujące. Po wydaniu latem ub. r. „Kwantów gdań-skiego czasu” pracuje już nad nową „gdańską” powieścią.

Cena 39,00 zł
Pogranicza. Stara Kiszewa
  • Obecnie brak na stanie
Pogranicza. Stara Kiszewa

Pogranicza. Stara Kiszewa to książka pokazująca ciekawą i wielowymiarową historię Polaków i Niemców zamieszkujących tereny narodowościowego i etnokulturowego (kaszubsko-kociewskiego) pogranicza gminy Stara Kiszewa, która w XX wieku była rejonem zmieniającego się panowania niemieckiego i polskiego.

 

Cena 29,00 zł
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906 – 1907
  • Obecnie brak na stanie
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906 – 1907

Strajki szkolne polskich dzieci w  okresie germanizacji kojarzą się powszechnie z  omawianym w  podręcznikach bohaterstwem uczniów z  Wrześni, w  latach 1901–1902, jako tych, którzy obronę mowy ojczystej opłacili biciem, a nawet więzieniem. Wprawdzie historycy od lat poruszają temat analogicznych strajków uczniowskich w latach 1906–1907 na Pomorzu, pozostającym podobnie jak Wielkopolska i Śląsk pod wpływem bezwzględnej germanizacji, jednak wiedza ta wciąż pozostaje domeną wąskiego grona specjalistów. W świadomości zbiorowej nie docenia się nie tylko skali buntu uczniów na Pomorzu, ale, co najważniejsze, znaczenia doświadczeń wyniesionych ze strajków w budzeniu świadomości narodowej ludności zamieszkującej ziemie pomorskie.

Cena 30,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio