• Obecnie brak na stanie
Kaszubski wanożnik po Gdańsku
  • Kaszubski wanożnik po Gdańsku
  • Kaszubski wanożnik po Gdańsku
  • Kaszubski wanożnik po Gdańsku
  • Kaszubski wanożnik po Gdańsku

Kaszubski wanożnik po Gdańsku

42,86 zł
Cena nie uległa zmianie

M. Borzyszkowska-Szewczyk, C. Obracht-Prondzyński, B. Cirocka Znaki i miejsca w przestrzeni kulturowej Miasta

Ilość
Obecnie brak na stanie

Jedną z form popularyzowania wiedzy o Gdańsku i poznawania jego tajemnic są spacery historyczno-kulturowe. Można dzięki nim odczytywać Miasto wedle różnych kluczy, dla nas szczególnie interesująca wydaje się propozycja poznania Gdańska poprzez jego związki z Kaszubami. Wszak miasto to powstało na ziemi Kaszubów, przez setki lat intensywnie na Kaszuby oddziaływało, przyciągając kolejne fale osadników chcących znaleźć tu dobre miejsce do życia. Zapraszamy zatem Czytelników do wanożenia, a więc przemierzania Miasta – Śródmieścia, Wrzeszcza, Oliwy i Wyżyn – Kaszubskimi śladami. Chcemy pokazać bogactwo i różnorodność tych kaszubskich tropów.

Nie chodzi nam przy tym wyłącznie o przekaz historyczny. Bardzo mocno zwracamy uwagę na to, co się dzisiaj dzieje, jakie są współczesne formy kaszubskiej obecności w Gdańsku, jaki jest wkład społeczności kaszubskiej w kulturę, życie społeczne i tożsamość Miasta. Innymi słowy – chcemy pokazać, że Gdańsk  to jest TEŻ kaszubskie miasto.

Autorzy

Indeks : 312 978-83-65826-19-0

Opis:

Format:
15x21 cm
Język:
polski
Liczba stron:
313
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2018

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Piekło na ziemi. Wòjnowé wspòmnienia Kaszëbów

Z „Piekła na ziemi”, przez które przeszli Kaszubi, wyłania się także pewien wartościowy obraz. Otóż opowiadający uczestnicy i świadkowie tamtych straszliwych wydarzeń sami stanowią piękne przykłady prawego życia, pełnego pokory, obfitego w małżeńską i rodzicielską miłość. Byli wzorem pracowitości i patriotyzmu. Życiem pokazali, jak należy dbać o dobro Kaszub i Polski, nawet poza jej granicami, bo i takie dwa piękne świadectwa zawiera ta książka.

Cena 52,38 zł
50 lat z Pomeranią

Dzieło prezentuje 50 artykułów publicystycznych– niezwykle ważnych dla ruchu kaszubsko pomorskiego. Te teksty to pół wieku historii Pomorza, a także przegląd twórczości wielu znamienitych piór kaszubsko-pomorskiej publicystyki. Trudnego wyboru artykułów z bogatego archiwum „Pomeranii” dokonał redaktor Edmund Szczesiak przy współpracy A. Buslera, B. Cirockiej, K. Kordy i D. Majkowskiego.

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 28,57 zł -70% Cena 8,57 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio