• Obecnie brak na stanie
Kaszubski wanożnik po Gdańsku
  • Kaszubski wanożnik po Gdańsku
  • Kaszubski wanożnik po Gdańsku
  • Kaszubski wanożnik po Gdańsku
  • Kaszubski wanożnik po Gdańsku

Kaszubski wanożnik po Gdańsku

45,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

M. Borzyszkowska-Szewczyk, C. Obracht-Prondzyński, B. Cirocka Znaki i miejsca w przestrzeni kulturowej Miasta

Ilość
Obecnie brak na stanie

Jedną z form popularyzowania wiedzy o Gdańsku i poznawania jego tajemnic są spacery historyczno-kulturowe. Można dzięki nim odczytywać Miasto wedle różnych kluczy, dla nas szczególnie interesująca wydaje się propozycja poznania Gdańska poprzez jego związki z Kaszubami. Wszak miasto to powstało na ziemi Kaszubów, przez setki lat intensywnie na Kaszuby oddziaływało, przyciągając kolejne fale osadników chcących znaleźć tu dobre miejsce do życia. Zapraszamy zatem Czytelników do wanożenia, a więc przemierzania Miasta – Śródmieścia, Wrzeszcza, Oliwy i Wyżyn – Kaszubskimi śladami. Chcemy pokazać bogactwo i różnorodność tych kaszubskich tropów.

Nie chodzi nam przy tym wyłącznie o przekaz historyczny. Bardzo mocno zwracamy uwagę na to, co się dzisiaj dzieje, jakie są współczesne formy kaszubskiej obecności w Gdańsku, jaki jest wkład społeczności kaszubskiej w kulturę, życie społeczne i tożsamość Miasta. Innymi słowy – chcemy pokazać, że Gdańsk  to jest TEŻ kaszubskie miasto.

Autorzy

Indeks : 312 978-83-65826-19-0

Opis:

Język:
polski
Liczba stron:
313
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Format:
15x21 cm
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2018

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Wielkie Pomorze. Kultura i sztuka
  • Obecnie brak na stanie

Wielkie Pomorze. Kultura i sztuka

Wielkie Pmorze- idea wielonarodowej przestrzeni kulturowej, rozciągającej się wg współczesnych podziałów terytorialnych na ziemiach polskiego Pomorza Wschodniego i Zachodniego oraz niemieckiego Pomorza Przedniego i Meklemburgii.

Cena 30,00 zł

Katalog tradycyjnego budownictwa w...

„Katalog tradycyjnego budownictwa w Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach” autorstwa dr Tadeusza Sadkowskiego to znakomite kompendium wiedzy o obiektach, które możecie zwiedzić w Muzeum. Osadzenie opisywanego budownictwa w kontekście historycznym, społecznym i gospodarczym stanowi o wysokim walorze poznawczym publikacji oraz atrakcyjności jej treści.

Cena 120,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio