• Obecnie brak na stanie
Gedania Cassubia - kaszubskość Gdańska
  • Gedania Cassubia - kaszubskość Gdańska
  • Gedania Cassubia - kaszubskość Gdańska

Gedania Cassubia - kaszubskość Gdańska

19,05 zł
Cena nie uległa zmianie

5Gedania Cassubia - kaszubskość Gdańska - zbiór artykułów odnoszących się do kwestii kaszubskości grodu nad Motławą - w wielu aspektach: historycznej, literackiej, socjologicznej itp.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Gedania Cassubia - kaszubskość Gdańska

Indeks : 027 978-83-65826-15-2

Opis:

Format:
16,5x23,5
Język:
polski
Liczba stron:
218
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2018

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Emigracja kaszubska. Zjawisko, ludzie, ośrodki

Książka zawiera głosy w dyskusji nie tylko badaczy ale także członków rodzin emigrantów na temat kaszubskiej emigracji. Możemy w niej znaleźć także przedruki dawniejszych tekstów autorstwa Hieronima Derdowskiego czy Jana Karnowskiego, również poświęconych tej tematyce. Dzięki temu książka ta nabiera charakteru nie tylko akademickiego ale także źródłowego.

Cena 38,10 zł
Dzieje Wejherowa na jeden dzień

Książka „Dzieje Wejherowa na jeden dzień” w przystępny sposób przedstawia najważniejsze wydarzenia mające wpływ na dzieje i rozwój grodu Jakuba Wejhera. W związku z okolicznościami, które przyczyniły się do jego powstania, wiele uwagi poświęcono początkom miasta, ale także epokom późniejszym (XIX i XX w). Liczne ilustracje pomogą czytelnikom poczuć „ducha” wydarzeń i epoki, które zostały opisane.

Cena 37,14 zł
Kutry o czerwonych żaglach
Kutry o czerwonych żaglach - Augustyn Necel
 
Powieść ta po raz pierwszy ukazała się w 1955 roku i stała się sukcesem literackim, którego ponad pięćdziesięcioletni debiutant się nie spodziewał. Augustyn Necel, wnikliwy obserwator życia Kaszubów, kronikarz spod rozewskiej blizy – jak napisał o nim Franciszek Fenikowski, to pisarz zajmujący w kaszubskiej literaturze miejsce szczególne. Jego Kutry o czerwonych żaglach, których głównym bohaterem jest Franek Gojka to bogate źródło wiedzy dla etnografów, historyków, literatów o kaszubskich rybakach, zwyczajach, po prostu życiu...

 

Cena 28,57 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio