• Obecnie brak na stanie
  • Wojna na Kaszubach

Wojna na Kaszubach

55,00 zł
Brutto
Cena nie uległa zmianie

Ksiażka jest efektem polsko-niemieckiegoprojektu o dwudziestowiecznej historii Kaszub. Autorzy dokumentują losy mieszkańców tego regionu, posługując się metodą oral history. Kaszuby były przez całe stulecia regionemwieloetnicznym, zamieszkiwanym przez Polaków, Niemców, Kaszubów i Żydów...

Ilość
Obecnie brak na stanie

W książce utrwalone zostały opowieści ludzi pamiętających jeszcze tę wieloetniczność, będącą częścią ich świata, który radykalnie zmienił się w wyniku II wojny światowej.

W publikacji wykorzystano wywiady z 53 świadkami wydarzeń, z czego 32 z Polski i 21 z Niemiec, które były nagrywane w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Centralną część książki stanowią fragmenty relacji, uporządkowane chronologicznie z podziałem na okresy: międzywojenny, wojnę i czasy powojenne. Każdy ze świadków przedstawiony jest w krótkiej notce biograficznej, co ma służyć powiązaniu rozsianych po książce fragmentów i dostarczyć dodatkowych informacji.

Do książki dołączona jest płyta DVD zawierająca fragmenty wywiadów w oryginalnej formie pochodzące z Archiwum Historii Mówionej Domu Spotkań z Historią i Ośrodka KARTA.Indeks : 451 978-83-63029-90-6

Opis:

Format:
15,5x21,5
Język:
polski
Liczba stron:
421
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2014

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Poczet książąt gdańskich. Dynastia Sobiesławiców w XII-XIII wieku
  • Obecnie brak na stanie
Poczet książąt gdańskich. Dynastia...

W XII i XII wieku Gdańskiem i Pomorzem rządzili książęta z dynastii Sobiesławiców. Ale kto właściwie należał do tej książęcej dynastii i czym zasłużyła się ona dla miasta i regionu?

Cena 28,00 zł
Kataster fryderycjański okręgu kościerskiego...
  • Obecnie brak na stanie
Kataster fryderycjański okręgu kościerskiego...

 

WSTĘP W JĘZYKU POLSKIM. DOKUMENT W ORYGINALE - W JĘZYKU NIEMIECKIM.

W grudniu 2017 roku ukazał się drugi tom „Kataster fryderycjański okręgu kościerskiego 1772/1773”, część M-Z. Ze względu na fakt, iż jest to wyjątkowe wydawnictwo źródłowe dotyczące XVIII w. stanowi ono nie lada gratkę dla miłośników historii regionalnej i osób zajmujących się genealogią. Znajdziemy w nim szczegółowe informacje o poszczególnych miejscowościach, liczbie, nazwiskach i pozycji społecznej mieszkańców, powierzchni gospodarstw, żywym inwentarzu, plonach, itp. Uzupełnienie publikacji stanowi mapa Schroettera z lat 1796-1802.

 

Cena 33,00 zł
50 lat z Pomeranią

Dzieło prezentuje 50 artykułów publicystycznych– niezwykle ważnych dla ruchu kaszubsko pomorskiego. Te teksty to pół wieku historii Pomorza, a także przegląd twórczości wielu znamienitych piór kaszubsko-pomorskiej publicystyki. Trudnego wyboru artykułów z bogatego archiwum „Pomeranii” dokonał redaktor Edmund Szczesiak przy współpracy A. Buslera, B. Cirockiej, K. Kordy i D. Majkowskiego.

Cena nie uległa zmianie
Cena podstawowa 30,00 zł -70% Cena 9,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio