Źródła do kaszubsko-polskich aspketów dziejów Pomorza Zachodniego tom III
Pomorze Zachodnie w XIX i początkach XX stulecia (1815-1918)
Monumentalne, czterotomowe opracowanie źródeł do dziejów Pomorza Zachodniego, pod kontem polsko-kaszubskich aspektów jego historii. Praca ukazała się w koedycji Wydawnictwa Poznańskiego i Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego pod redakcją Bogdana Wachowiaka, przy współpracy Zygmunta Szultki, Włodzimierza Stępińskiego i Edwarda Włodarczyka.
Indeks : 092 978-83-87258-51-1
Opis:
- Język:
- polski,niemiecki
- Liczba stron:
- 662
- Oprawa:
- twarda
- Wydawca:
- Wydawnictwo Poznańskie ZKP
- Format:
- 18x25cm
- Miejsce i rok wydania:
- Poznań-Gdańsk 2006
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Zobacz także
-
Źródła do kaszubsko-polskich aspketów dziejów...Cena 35,71 zł
-
Źródła do kaszubsko-polskich aspketów dziejów...Cena 35,71 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Imiona pochodzące od wartości oraz zalet, zwanych często cnotami, znajdzie Czytelnik w przedłozonym opracowaniu. Zazwyczaj Autor rozpoczyna kolejne rozdziały stosownymi rozważaniami na temat tytułowych pojęć. Czyni to w duchu humanistyki (przynajmniej) europejskiej z wyeksponowaniem filozofii Arystotelesa, św. Tomasza z Akwinu i nauki Kościoła Rzymskokatolickiego.
Pomorze Zachodnie pod rządami książąt plemiennych i władców z dynastii Gryfitów (990-1121-1637-1648/1653)
Praca wybitnego językoznawcy z Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Edwarda Brezy omawia pochodzenie blisko siedmiuset imion. Znalazły się wśród nich zwłaszcza imiona teoforyczne, to znaczy zawierające imię bóstwa
Gdańsk i jego wielokulturowa historia to sceneria literackich dzieł nie tylko Güntera Grassa, ale także wielu innych polskich i niemieckich pisarzy od baroku do współczesność. Zaproponowane w książce spacery wiodą szlakiem miejsc opisanych w powieściach i wierszach autorstwa Stefana Chwina, Pawła Huellego, Josepha von Eichendorffa, Alfreda Döblina, Willibalda Omankowskiego i wielu innych.
Produkty w tej samej kategorii:
Mimo strat w wyniku wojny i nieprzemyślanych przemianowań nazwy ulic gdańskiego Śródmieścia nadal stanowią niezwykle bogaty zespół o wielkiej wartości historycznej, emocjonalnej i kulturalnej.
Ostatni Mohikanie Pomorza. Ludność rodzima znad jezior Łebsko i Gardno w publicystyce polskiej lat 1945-1989 - w książce znajdziemy wiele artykułów dotyczących Słowińców - niewielkiej grupy, żyjącej od wieków na Pomorzu w okolicy Kluk, Smołdzina i Gardna.
Ten zasłużony dla Kaszub i Pomorza naukowiec spoczywa wraz z żoną, Marią na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Na zakończenie Roku Wiary na rynku wydawniczym ukazuje się publikacja ks. L. Jażdżewskiego–wypełniająca słowa mądrości Syracha: „Wychwalajmy mężów sławnych i ojców naszych według następstwa ich pochodzenia. Ci są mężowie pobożni, których cnoty nie zostały zapomniane, pozostały one z ich potomstwem, dobrym dziedzictwem ich następcy. Potomstwo to trzyma się Przymierza, a przez nich ich dzieci”