• Obecnie brak na stanie
  • Norbertańska siła Kaszub. 800 lat Żukowa 1212-2012

Norbertańska siła Kaszub. 800 lat Żukowa 1212-2012

20,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

To dzieło jest kwintesencją Konferencji dla Nauczycieli Regionalistów, która przez siedem lat odbywała się w Żukowie. Wnosi spory zasób znakomitej wiedzy dotyczącej całego naszego regionu. 

Ilość
Obecnie brak na stanie

Po lekturze książki o wiele przejrzyściej jawi się kwestia powstania słynnego haftu kaszubskiego, rozwój intelektualny Pomorza i Kaszub na przestrzeni dziejów, wzrost gospodarczy regionu oraz - co miało tu szczególne znaczenie – rozwój struktury organizacyjnej Kościoła na Kaszubach, w tym sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie. Odkrywa też nieco tajemnic związanych z kradzieżą wspaniałych norbertańskich ornatów oraz losami płaszcza księcia Świętopełka Wielkiego. Wszystkie te aspekty mają swe odzwierciedlenie w teraźniejszości i będą miały w przyszłości

Indeks : 289 978-83-926748-6-3

Opis:

Format:
18 x 25
Język:
polski
Liczba stron:
168
Oprawa:
miękka
Wydawca:
ROST
Miejsce i rok wydania:
Banino 2011

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Lagrowi ludzie. Śledztwo i pierwszy proces...

Lagrowi ludzie to sugestywna i wielowątkowa opowieść o konkretnych ludziach z obozu Stutthof oraz ich ewolucji mentalnej i sprawczej, jaka nastąpiła w czasie pobytu w tym niemieckim obozie koncentracyjnym. To także ponadczasowa przypowieść o zmienności i nieprzewidywalności życia.

 

Cena 125,00 zł

Z dziejów kurkowego bractwa strzeleckiego w...

Ze wstępu:

"Dzieje Kurkowego Bractw Strzeleckiego w Kościerzynie" sięgają połowy XIX w. jednak nie doczekały się do tej pory nawet fragmenttarycznego opracowania. Na wydane tejże publikacji zdecydowano się z kilku powodów. Najważniejszym impulsem niewątpliwie było powołanie kościerskiego bractwa oraz uroczyste otwarcie Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica"."

Cena 18,00 zł
Kaszubi w PRL
  • Obecnie brak na stanie

Kaszubi w PRL

Publikacja zawiera materiały z konferencji zorganizowanej przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Instytut Pamięci Narodowej w Gdyni 27 kwietnia 2007 roku.

Cena 15,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio