• Nowy

Liceum w sercu Kaszub 1879-2009

12,00 zł
Brutto

Niniejsza okolicznościowa publikacja powstała głównie ze względu na zjazd absolwentów i nie ma charakteru naukowego czy nawet popularnonaukowego. Jest ona swego rodzaju skromnym zarysem historii szkoły okraszonym licznymi, przeważnie unikatowymi, zdjęciami. Nieprzypadkowy jest też tytuł publikacji — „Liceum w sercu Kaszub” — nawiązujący do tytułu opracowania Alfonsa Wysockiego, wydanego z okazji zjazdu absolwentów w 1959 roku. 

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Publikacja ta w dużej mierze — zwłaszcza okres do 1939 roku — została oparta na pracy magisterskiej Czesława Wolskiego, napisanej w 1982 roku pod kierunkiem prof. dr. hab. Klemensa Trzebiatowskiego na temat „Rozwój Gimnazjum Klasycznego, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie w latach 1920-1939 oraz ich wpływ na środowisko”. Praca ta, uzupełniona o najnowszą literaturę przedmiotu, w pełni zasługuje na publikację. Okres po 1945 roku opracowano głównie na podstawie kronik szkolnych, protokolarzy rad pedagogicznych oraz artykułów prasowych. Wiele interesujących informacji odnaleziono również w opublikowanych wspomnieniach dyrektorów i nauczycieli kościerskiego Liceum: Bronisławy Niedzielskiej, dr. Jerzego Knyby oraz Mieczysława Charszli.

 

Indeks : 590 9788392612452

W magazynie : 1 Przedmiot

Opis:

Format:
20 x 20 cm
Język:
polski
Liczba stron:
48
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie
Miejsce i rok wydania:
2009

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Rozłazino oraz Dzięcielec, Jeżewo, Nawcz, Łówcz Górny i Redystowo
  • Obecnie brak na stanie

Rozłazino oraz Dzięcielec, Jeżewo, Nawcz, Łówcz...

Rozłazino oraz Dzięcielec, Jeżewo, Nawcz, Łówcz Górny i Redystowo. Historia kaszubskich wsi od pradziejów do współczesności - napisana przystępnym językiem monografia historyczna przedstawia w zwięzłej formie dzieje Rozłazina i rozłazińskiej parafii leżących dziś w granicach powiatu wejherowskiego i gminy Łęczyce.

Cena 49,00 zł
ZESTAW -3 tomy -Niematerialne dziedzictwo kulturowe Pomorza Wschodniego
  • Obecnie brak na stanie

ZESTAW -3 tomy -Niematerialne dziedzictwo...

ZESTAW zawiera 3 obrzerne tomy:

Niematerialne dziedzictwo kulturowe Pomorza Wschodniego - Monografia

Niematerialne dziedzictwo kulturowe Pomorza Wschodniego - Katalog część 1

Niematerialne dziedzictwo kulturowe Pomorza Wschodniego - Katalog część 2

Cena 90,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio