- Obecnie brak na stanie

Kalendarium obala wiele mitów i dba o należytą pamięć ważnych faktów z przeszłości, bez których trudno byłoby odnaleźć własną tożsamość.
Autor prowadził rubrykę w "Pomeranii" zatytułowaną "Ważne daty", przekształconą
ostatecznie w Kalendarium Kaszubsko-Pomorskie. W tym popularnonaukowym opracowaniu uwzględniono wydarzenia od czasów średniowiecza do 31 grudnia 2004 roku. Odnajdziemy tu biogramy duchownych, głównie katolickich, księży organiczników z czasów zaboru pruskiego - nie zawsze Kaszubów, ale zasłużonych dla ziemi kaszubskiej, a także postaci, często zapomnianych lub po prostu nie znanych, które wpłynęły na obecny wizerunek tego regionu.
Kalendarium obala wiele mitów i dba o należytą pamięć ważnych faktów z przeszłości, bez których trudno byłoby odnaleźć własną tożsamość.
Książka poświęcona jest życiowym i ideologicznym drogom Młodokaszubów. Zawiera szkice biograficzne ponad 30 postaci, które współtworzyły ruch młodokaszubski.
Jest to zbiór dziewięciu dramatów wybranych z współczesnej literatury kaszubskiej.
Niepublikowana dotychczas sztuka sceniczna Aleksandra Labudy, wiążąca się tematycznie z dziejami Pomorza w XIII wieku. Wydawca opublikował ją w wersji znormalizowanej, uzupełnionej o słowniczek autorstwa prof. Jerzego Tredera i przepisanej z oryginału przez Edmunda Kamińskiego.
Materiały z debaty, która odbyła się w Nadbałtyckim Centrum Kultury 18 października 2006 roku na temat stosunków sąsiedzkich Polska-Rosja.
Drugie wydanie pierwszego tomu serii (poprawione i uzupełnione, m.in. o indeks geograficzny) przedstawiającej historię Kaszubów na tle historii całego Pomorza. Nowoczesne ujęcie tematu pióra nestora polskiej historiografii dostarczyło czytelnikom interesujące i wciągające opracowanie dziejów kaszubskiego średniowiecza.
Më trzimómë z Bògã. Księga Jubileuszowa 100 lat Klubu Studentów Kaszubów w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie 1908-2008
M. Borzyszkowska-Szewczyk, C. Obracht-Prondzyński, B. Cirocka Znaki i miejsca w przestrzeni kulturowej Miasta